21.05.2019 - Tekkeköy Gündem

1 Kitap 1 Hayat Güzelyurt’ta

  • 26 Nisan 2016
  • 0 YORUM
  • 645 KEZ OKUNDU
1 Kitap 1 Hayat Güzelyurt’ta

Tekkeköy Kütüphanesi öncesinde gerçekleştirilen 1 Kitap 1 Hayat projesinin son durağı Tekkeköy Güzelyurt Mahallesi oldu.

Tekkeköy Kütüphane Müdür Cengiz Korkmaz Güzelyurt İlkokulu ve Güzelyurt Ortaokulu öğrencilerini ziyaret etti. Kütüphane ve kütüphane faaliyetleri hakkında bilgilendirilen öğrencilerden kayıt yaptırmak isteyenlerin kütüphane kayıtları yapıldı.

Tekkeköy Güzelyurt İlköğretim ve Tekkeköy Güzelyurt Ortaokulu öğrencilerine 1 Kitap 1 Hayat etkinliği kapsamında ücretsiz kitap ve kırtasiye malzemeleri dağıtıldı. Ücretsiz kitap dağıtımının ardından kütüphaneye üye olan öğrenciler okulda kütüphaneden getirilen kitaplarla açılan stand üzerinden kütüphaneden almak istedikleri kitapları ödünç aldı.

Kütüphaneyi öğrencilerin ayağına getirdiğini belirten Tekkeköy Kütüphane Müdürü Cengiz Korkmaz yaptığı konuşmasında “Güzelyurt’ta ve Tekkeköy Merkeze uzak olan mahallerimizde oturan çocukların kütüphaneden faydalanmaları mümkün olmuyor. Çocuklarımızın uzun süre aralıklarla Tekkeköy Merkez’e gelememelerinden dolayı kütüphaneden faydalanamıyorlar. Bizde okullarımızda stand açarak hem kütüphanemizin faaliyetlerinden bahsediyor hemde kütüphaneyi ulaşma şansı olmayan çocukların ayağına getirmiş oluyoryuz. Bu sayede daha fazla çocuğumuz kütüphaneden yararlanmış oluyor.” ifadelerini kullandı.

Tekkeköy Gündem

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
1 Kitap 1 Hayat Güzelyurt’ta başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

1 Kitap 1 Hayat Güzelyurt’ta ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ