22.03.2019 - Tekkeköy Gündem

100 Yaşında Demokrasi Nöbetinde

  • 23 Temmuz 2016
  • 0 YORUM
  • 309 KEZ OKUNDU
100 Yaşında Demokrasi Nöbetinde

Cumhuriyet tarihindeki bütün ihtilallere ve darbe girişimlerine şahitlik eden 100 yaşındaki Hamide nine Samsun Cumhuriyet Meydanı’nda demokrasi nöbeti tutuyor.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Samsun’da da devam eden demokrasi nöbetinde her zaman halkla bir araya gelen Samsun Valisi İbrahim Şahin ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz 100 yaşındaki Hamide Aslan’ı görünce Samsun halkıyla bir kez daha gurur duyduklarını ifade ettiler.

Cumhuriyet Meydanı’nda on binlerce vatandaşın arasına girerek demokrasi nöbeti tutan ve Türkiye’deki tüm ihtilallerin canlı tanığı olan 100 yaşındaki Hamide Aslan ülkenin geleceği için sokağa çıkarak nöbete başladığını söyleyerek, “Ben bu ülkede yaşanan tüm ihtilalleri gördüm. Çok zorluklar atlattık o dönemlerde. Kardeş kardeşe küstürüldü. Çok canlar kaybedildi. Bu sefer ki darbe girişimi devletin gücü sayesinde atlatıldı. Allah böyle fenalıklar düşünenlere fırsat vermesin. Ben buradaysam herkesin buraya gelip ülkesini savunmasını isterim” dedi.

Hamide nineye bir asırlık koca çınar diyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz sözlerine şöyle devam etti; “Vatanı savunmanın dili, dini, yaşı olmadığını bir kez daha gösterdi Hamide ninemiz bizlere. Bir asırlık koca çınar Samsun’umuzun meydanına gelmiş nöbet tutuyor. Ülkemizi koruyor, kolluyor. Allah Hamide ninemize ve onun gibi meydanları dolduran tüm hemşehrilerimize güç kuvvet versin”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
100 Yaşında Demokrasi Nöbetinde başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

100 Yaşında Demokrasi Nöbetinde ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ