19.03.2019 - Tekkeköy Gündem

15 Temmuz’u Asla Unutturmayacağız

  • 15 Temmuz 2017
  • 0 YORUM
  • 314 KEZ OKUNDU
15 Temmuz’u Asla Unutturmayacağız

Tekkeköy Sıtkı Ünal Yücel Parkında 15 Temmuz Şehitler Anıtı açıldı. Açılışta konuşma yapan Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar 15 Temmuz ile ilgili açıklamalarda bulundu.

15 Temmuz Şehitler Anıtı’nın açılış töreninde konuşma yapan Başkan Hasan Togar, “Millet olmak, devlet olmak ve vatan olmak kolay değil. Biz Türkler bu toprakları vatan yapmak için çok bedel ödeyen bir ecdada sahibiz. Bizim tarihimiz boyunca sayısız düşmanlarımız oldu. Topraklarımız için, adalet ve nizam için gerekirse savaşlar yaptık. Malazgirt’te, İstanbul’un fethinde ve Çanakkale’de bu millet tarihi boyunca düşmanlarıyla, hasımlarıyla savaşmıştır. Ama bu amansız ve çetin savaşlar boyunca bu savaşların tamamında karşımızda savaştığımız düşman haçlı ordusuydu. Ancak 15 Temmuz’da bir başka düşmanla karşı karşıya kaldık.” dedi.

15 Temmuz’u Asla Unutturmayacağız

15 Temmuz’u kıyamete kadar unutturulmayacağını belirten Tekkeköy Belediye Başkanı “İnsanın içini acıtan en önemli konu 15 Temmuz’da gerçekleşti. Bu ülkenin şerefli üniformasını giymiş, bu ülkenin insanının vergisiyle, sadakasıyla ve zekatıyla okuyup büyümüş, bu devletin en üst makamlarına gelmiş ve rütbe almış, bu ülkenin nüfus cüzdanını taşıyan, alnı secdeye vardığı için belki bunlardan hiç birimizin beklemediği bir acı ihanetle karşı karşıya kaldık. Bu aziz millete Cenab-ı Allah bir daha böyle acı yaşatmasın. 15 Temmuz’u unutmadık, unutmayacağız ve asla unutturmayacağız. Tarih tekerrürden ibaret derler. İçimizden bundan sonra da içimizde yetişebilecek ihanet çeteler ve hainleri var sayarak 15 Temmuz’u kıyamete kadar unutmayacağız ve unutturmayacağız. İleride gelecek nesiller bu tarihi unutmasın diye, bugün acizane bu anıtı yaparak açılışını yapmış bulunmaktayız” dedi.

Diğer Haberler;

Tekkeköy Şehitler Anıtı Büyük Bir Törenle Açıldı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
15 Temmuz’u Asla Unutturmayacağız başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

15 Temmuz’u Asla Unutturmayacağız ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ