18.03.2019 - Tekkeköy Gündem

19 Mayıs 19 Kuş Sergisi Açıldı

  • 05 Haziran 2017
  • 0 YORUM
  • 207 KEZ OKUNDU
19 Mayıs 19 Kuş Sergisi Açıldı

Samsun Anafartalar Anadolu Lisesi öğrencileri ‘Tabiatta Ders Var Projesi’ kapsamında Kızılırmak Deltası Samsun Kuş Cenneti’nde gerçekleştirilen dersin ardından 19 Mayıs Şehri 19 Kuş sergisini açtı.

Açılışa Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Sait Bilgiç, Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılışta konuşma yapan ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yeni nesillerin doğal hayattı tanımadan yaşandığına dikkat çekerek “Doğal ekosistemden habersiz yaşıyoruz. Bizler öyle büyüdük. Ama çocuklarımız o şekilde büyümeyecek. Sürekli olarak yapacağımız eğitim projeleriyle çocuklarımıza doğayı tanıtacağız. Tabiatta Ders Var Projesi’nin fikir babası valimiz İbrahim Şahin’dir. Kızılırmak Deltası’nda çalışmalara başladığımız günlerde valimiz, “Burayı çocuklarımızın doğa ile uzaklaşmışlıklarını ortadan kaldırmak için kullanmalıyız. Çocuklarımızı buraya getirerek doğa ile ilgili dersleri yerinde vermeliyiz” dedi. Daha sonra Milli Eğitim Müdürü’nü aradı ve yapılan çalışmaların ardından Tabiatta Ders Var Projesi ortaya çıktı. Projeyle birlikte Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti çocuklarımızın da varlığıyla daha da renklendi. Bu programın faydası tartışmasız çoktur. Bu faydaları anlatmaya zaman yetmez” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
19 Mayıs 19 Kuş Sergisi Açıldı başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

19 Mayıs 19 Kuş Sergisi Açıldı ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ