24.05.2019 - Tekkeköy Gündem

19 Mayıs Belediyesinden Ses Getirecek Karar

  • 09 Haziran 2017
  • 0 YORUM
  • 319 KEZ OKUNDU
19 Mayıs Belediyesinden Ses Getirecek Karar

19 Mayıs Belediye Meclisinin Haziran ayı oturumunda ilçede faaliyet göstermekte olan küçük esnafı mutlu edecek önemli bir karara imza atıldı.

19 Mayıs Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısında, 19 Mayıs ilçesindeki süper marketlere kısıtlama getirildi. 2 bin nüfusa bir tane düşecek şekilde ve aradaki mesafenin en az 1 kilometre olması şeklindeki düzenleme belediye meclisi tarafından kabul edildi.

Süper market sayısının fazla olduğunu ve mevcut durumda yerel esnafın mağdur edildiğini belirten 19 Mayıs Belediye Başkanı “Şu anda ilçemizde 10 tane çeşitli firmaların süper marketleri var. Bundan sonra iki tane daha açılabilecek ama en yakınındaki süper markete 1 kilometre uzaklıkta olabilecek. Süper marketlerden sadece bakkallar değil, kasaplar, ayakkabıcılar eyaz eşya dükkanları, kırtasiyeler ve bir çok küçük esnaf etkileniyor” dedi.

19 Mayıs Belediye Meclisinin almış olduğu kararın diğer Tekkeköy Belediye Meclisi ve Samsun’un diğer ilçelerine örnek olup olmayacağı ise şimdilik merakla bekleniyor.

Tekkeköy Gündem

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
19 Mayıs Belediyesinden Ses Getirecek Karar başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

19 Mayıs Belediyesinden Ses Getirecek Karar ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ