Tekkeköy Gündem

19 Mayıs Belediyesinden Ses Getirecek Karar

19 Mayıs Belediye Meclisinin Haziran ayı oturumunda ilçede faaliyet göstermekte olan küçük esnafı mutlu edecek önemli bir karara imza atıldı.

19 Mayıs Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısında, 19 Mayıs ilçesindeki süper marketlere kısıtlama getirildi. 2 bin nüfusa bir tane düşecek şekilde ve aradaki mesafenin en az 1 kilometre olması şeklindeki düzenleme belediye meclisi tarafından kabul edildi.

Süper market sayısının fazla olduğunu ve mevcut durumda yerel esnafın mağdur edildiğini belirten 19 Mayıs Belediye Başkanı “Şu anda ilçemizde 10 tane çeşitli firmaların süper marketleri var. Bundan sonra iki tane daha açılabilecek ama en yakınındaki süper markete 1 kilometre uzaklıkta olabilecek. Süper marketlerden sadece bakkallar değil, kasaplar, ayakkabıcılar eyaz eşya dükkanları, kırtasiyeler ve bir çok küçük esnaf etkileniyor” dedi.

19 Mayıs Belediye Meclisinin almış olduğu kararın diğer Tekkeköy Belediye Meclisi ve Samsun’un diğer ilçelerine örnek olup olmayacağı ise şimdilik merakla bekleniyor.

Tekkeköy Gündem