22.05.2019 - Tekkeköy Gündem

2. İmam Hatip Günleri Başladı

  • 30 Mayıs 2016
  • 0 YORUM
  • 624 KEZ OKUNDU
2. İmam Hatip Günleri Başladı

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen okulların birbirlerini tanıması, sosyal ve kültürel etkinlikleri paylaşması ve okulların tanınmasına katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilen 2. Samsun İmam Hatip Günleri organizasyonu başladı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, İlkadım, Atakum ve Canik Belediyesinin sponsorluğunda gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını yapan Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN, “Geleneksel haline getirmiş olduğumuz, Samsun 2. İmam Hatip Günleri Açılışına hoş geldiniz. Bir kurumun geleneği ne kadar güçlüyse, geleceği de o kadar güçlü olacak demektir. Milli Eğitim Sistemimiz içerisinde şüphesiz İmam Hatip Okullarımızın çok daha farklı bir yeri vardır. İşte bu geleneğinin güçlü oluşu Milli Eğitim sistemi içerisinde İmam hatip okullarımızı ayrı bir yere koymaktadır. Belki bütün okullarımız sistem içerisinde bizim okulumuz hepsi aynı değerde aynı kıymette ancak o gelenekten gelen o güçlü yanıyla birlikte imam hatipli olmak diye bir kavram türemiştir. İmam Hatipli olmak sorumluluğunun bilincinde olmak demektir. İmam Hatiplilik geniş ufku olan çağın ilmiyle kuşanan irfanıyla donanan bir nesildir. İmam Hatiplilik Milletimizin geleneğiyle, kültürüyle, örfüyle, tarihiyle ve gelecek tasarımıyla medeniyet ufkuna yürümektir. Bugün Samsun ilimizde 23 imam hatip lisesi 33 imam hatip ortaokulu ile yaklaşık 25 bin öğrencimizle eğitim sistemimiz içerisinde bu hizmetleri vermenin gayreti içerisindeyiz. İşte bu programımızda imam hatip okullarımızın yıl boyu yapmış olduğu etkinlikleri ortaya koymuş olduğu düşünceleri sanatsal ve kültürel olarak yapmış oldukları faaliyetleri toplumla buluşturmak toplumun beğenisine toplumun dikkatine sunmak üzere huzurlarınıza gelmiş bulunuyoruz. Aynı zamanda 17 ilçemizde faaliyet süren tüm okullarımızın üretmiş olduğu hizmetleri sanatsal eserleri estetik bakış açılarını birbirleriyle de paylaştırmak suretiyle bir anlamda iyi örnek uygulamasını başlatmış oluyoruz. Daha güzeli daha iyiyi ortaya çıkartmak gayreti içerisinde olacağız. Birbirimizi daha iyi daha güzele doğru etkilemeliyiz.” ifadelerini kullandı.

Açılış konuşmalarının ardından protokol üyeleri stantları gezerek öğrencilerin yaptığı çalışmaları tek tek inceledi.

30 – 31 Mayıs tarihlerinde iki gün devam edecek olan Samsun 2. İmam Hatip Günleri etkinlikleri, Sahne etkinlikleri kapsamında; ilk gün ilahi yarışmaları, ikinci gün ise kapanış programında imam hatip orta okullarının “kuran ziyafeti” olacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
2. İmam Hatip Günleri Başladı başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

2. İmam Hatip Günleri Başladı ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ