18.04.2019 - Tekkeköy Gündem

2017 Memur Zam Oranları Belli Oldu

  • 22 Ağustos 2017
  • 0 YORUM
  • 282 KEZ OKUNDU
2017 Memur Zam Oranları Belli Oldu

Türkiye genelinde yaklaşık 5 milyon kişiyi ilgilendirecek memur ve memur emeklisi zam oranları belli oldu.

Hükümet ile sendik arasında yapılan görüşmeler sonucunda 2018 yılının ilk altı ayı için yüzde 4 oranında zamlanacak. İkinci altı ayda ise zam oranı yüzde 3,5 olacak. Görüşmeler neticesinde netleşen 2019 yılı zam oranları da ilk altı ayında yüzde 4 ikinci altı ayında ise yüzde 5 olarak belirlendi. Ayrıca enflasyon rakamlarının yüksek çıkması halinde altı ay sonunda bu fark ödenecek.

Zam Görüşmeleri Sonuçlandı

Hükümet tarafından ilk teklifte iki yıl boyunca her altı ay için yüzde 3’lük bir oran teklif edilmiş, bu oran sendikalar tarafından pazarlığa uygun bulunmamıştı. Ardından ikinci teklifi yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı oranları ilk yıl iki altı ay içinde yüzde 3,5 ikinci yıl ilk altı ay yüzde 4 ikinci altı ay yüzde 5 olarak açıklanmıştı. Açıklanan rakamlar üzerinde yapılan görüşmeler neticesinde zam oranları da netleşmiş oldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
2017 Memur Zam Oranları Belli Oldu başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

2017 Memur Zam Oranları Belli Oldu ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ