25.05.2019 - Tekkeköy Gündem

2023 Hedefiyle Çok Çalışmalıyız

  • 16 Ağustos 2017
  • 0 YORUM
  • 213 KEZ OKUNDU
2023 Hedefiyle Çok Çalışmalıyız

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve Samsun Valisi Osman Kaymak Gazi caddesi üzerinde mağaza açılışına katıldı.

Açılışa gelen vatandaşlara seslenen Büyükşehir Belediye başkanı vatandaşlar Türkiye’de yaşmanın büyük sorumluluklar yüklediğini belirtti. Türkiye’de yaşayan herkesin gece gündüz çok çalışması gerektiğine vurgu yaptı.

Türkiye genelinde büyük mağaza zincirine sahip olan firmanın Samsun’da yatırım yapmasından heyecan duyduğunu belirten Yılmaz, katkı sağlayan herkese teşekkür etii. Büyükşehir Belediye Başkanı yaptığı konuşmasında “Samsun kenti giderek büyüyor ve gelişiyor, 1 milyon 300 bin nüfuslu bir şehir oldu. Günü birlik Havza’dan, Vezirköprü’den, Kavak’tan insanlar kendi ilçelerindeki bir mahalleye gider gibi Samsun’a gidip gelebiliyor. Samsun’un ulaşım imkanları arttı ve şehir büyümeye devam ediyor. Rabbim Samsun’umuzdaki bu büyüme trendini inşallah ülkemiz geneline de yayar” diye konuştu.

Lüzumsuz Ortamlarda Fazla Vakit Geçirilmemeli

Lüzumsuz ortamlarda fazla vakite geçirilmemesi ve çok çalışmak gerektiğine dikkat çeken Başkan Yılmaz, “Kişi başına düşen geliri 10 bin dolardan 20 bin dolara çıkartmaya, 500 milyar dolar ihracat yapmak gibi önemli hedeflerimiz var. Bu amaç doğrultusunda bize düşen çok çalışmak, gayret etmek. Hedefimiz Cumhuriyetimizin 100. Yılı olan 2023. Biliyorsunuz geçen sene 15 Temmuz’da ülkemize bir saldırı oldu. Bu saldırı neden oldu biliyor musunuz? Biz bunları iyi bir noktada yakaladık, daha sonra müsait bir ortamda yakalayamayız diyen hainler ülkemizi parçalamak için saldırdılar. Ama bizim ülkemizin insanı buna meydan vermedi. Direndi ve bu hain saldırıyı püskürttü. İnşallah bundan sonra da cesaret edemeyecekler. Ama hiç cesaret etmelerini istemiyorsak eğer, bu ülkeyi zengin, güçlü ve müreffeh bir ülke yapmamız lazım. Bu tür girişimler beni heveslendiriyor ve mutlu ediyor. Bunlar hayata bağlanmanın, tırnaklarıyla hayata tutunmanın, üretim yapmanın ve kazanmanın mücadelesi. Rabbim onları yeni açılan mağazayı muvaffak etsin. Yeni açılan mağazanın Samsun’umuza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Konuşmaların ardından gerçekleştirilen kurdele kesimi ile mağaza gezilerek müşterilere açıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
2023 Hedefiyle Çok Çalışmalıyız başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

2023 Hedefiyle Çok Çalışmalıyız ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ