22.03.2019 - Tekkeköy Gündem

2053 Aileye Ramazan Yardımı Yapıldı

  • 07 Haziran 2016
  • 0 YORUM
  • 1.133 KEZ OKUNDU
2053 Aileye Ramazan Yardımı Yapıldı

Ramazan ayının gelmesi ile birlikte Tekkeköy Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelere yardımlarda bulundu.

Sosyal doku anketleri sonucunda belirlenen 2053 aileye Ramazan yardımı ulaştırmaya başladıklarını belirten Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, ” Ramazan ayı, birlik ve beraberlik ayıdır. Ramazanın güzelliklerinden ve hayatımıza getirilerinden birisi de yardımlaşma ve dayanışma boyutudur. Zekatların ve sadakaların verildiği bu ay Müslümanları hayır ve hasenat işlemeye, muhtaçları ve ihtiyaç sahiplerini gözetmeye yöneltir. Sosyal Belediyecilik anlayışı çerçevesinde her konuda vatandaşlarımızın yanında olmaya çalışıyoruz. Özellikle Ramazan ayında yardım konularında biraz daha hassas davranıyoruz. Her evde ramazan ayı boyunca güzel yemekler yapılıp tüm aile aynı sofra etrafında buluşsun diye belirlediğimiz ailelere Ramazan yardım paketleri ulaştırıyoruz. Hazırladığımız yardım paketlerimiz her yıl olduğu gibi bu yıl da yardıma muhtaç ailelerin adreslerine belediyemiz araçları ve ekipleri tarafından teslim ediliyor. Bu yıl merkezdeki mahallemiz ve kırsal mahallelerimizin tamamında tespit etmiş olduğumuz 2 bin 53 aileye yardım paketi ulaştırıyoruz. Umarım ihtiyaç sahibi ailelere bir nebze olsun yardımcı olabiliyoruzdur. Ayrıca yardımlarımız sadece ramazan ayıyla da sınırlı kalmıyor. Biz yılın on iki ayı yardım yapan bir belediyeyiz. Ramazan ayının dışında da veri tabanımıza kayıtlı olan ihtiyaç sahibi 487 haneye ayda bir düzenli olarak gıda yardımı yapıyoruz ” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
2053 Aileye Ramazan Yardımı Yapıldı başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

2053 Aileye Ramazan Yardımı Yapıldı ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ