27.05.2019 - Tekkeköy Gündem

23. Deaflympics Oyunları Tekkeköy’de Açıldı

  • 19 Temmuz 2017
  • 0 YORUM
  • 319 KEZ OKUNDU
23. Deaflympics Oyunları Tekkeköy’de Açıldı

6 kıta ve 97 ülkeden 3 bin 148 sporcunun mücadele edeceği 23. Yaz Deaflympics Samsun 2017 açılış töreni Tekkeköy’de yapımı tamamlanan yeni Samsunspor stadyumunda gerçekleştirildi.

Seramoni öncesi “Deaf Dance Akademi” tarafından gösteri gerçekleştirildi. Program Olimpiyatlara katılacak sporcular ülkelerinin bayraklarıyla geçit töreni ile başladı. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Valisi Osman Kaymak, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve ICSD Başkanı açılış konuşması gerçekleştirdi.

Konuşmalardan sonra Uluslararası İşitme Engelliler Spor Komitesi’nin (ICSD) bayrağı stada getirildi.Bütün sporcular adına Ömer Otamış, tüm müsabaka hakemleri adına Ali Şakacı yemin etti. Deaflympics Samsun 2017’nin meşalesini stadyuma, Türkiye’ye Deaflympics tarihinde ilk madalyayı kazandıran milli güreşçi İsmail Otamış getirdi.

Olimpiyat Ateşini Ertuğrul Bursa Yaktı

Ardından meşaleyi 1997’de futbolda Deaflympics şampiyonluğu yaşamış isimlerden Kemal Baloğlu ve Selahattin Bozdağ devraldı. Daha sonra eski milli sporcu Ertuğrul Bursa devraldığı meşaleyle olimpiat ataşini yaktı.Daha sonra şanlı Türk bayrağımız stada getirildi. Jandarma erleri tarafından taşınan şanlı Türk bayrağımız Samsun19 Mayıs stadyumunda göndere çekildi. Şanlı Türk bayrağımızın göndere çekilmesi sırasında İstiklal Marşı’mız okundu. Farklı müzik ve dans gösterileri eşliğinde Türkiye’nin kültür ve tarihi sahnelendi. Şarkıcı Murat Boz’un verdiği konser ve atılan havai fişeğin ardından seremoni programı sona erdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
23. Deaflympics Oyunları Tekkeköy’de Açıldı başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

23. Deaflympics Oyunları Tekkeköy’de Açıldı ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ