20.03.2019 - Tekkeköy Gündem

80. Yıl Parkı Yenileniyor

  • 05 Mayıs 2016
  • 0 YORUM
  • 878 KEZ OKUNDU
80. Yıl Parkı Yenileniyor

Kutlukent’te bulunan 80. yıl parkı ve içerisinde bulunan tesisleri Tekkeköy Belediyesi tarafından düzenlenmeye başladı.

Tekkeköy Belediyesine ait 80. yıl parkı ile içerisinde bulunan çocuk parkı, tomruk kafesi ve oturma yerleriyle tüm alan içerisinde köklü bir değişim yaparak parkı daha fazla kullanılabilir hale getirmek için çalışma başlattı.

Tekkeköy Kutlukent mahallesinde bulunan 80. yıl parkında yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgiler veren Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar “Belediyemize ait olan tüm tesislere sahip çıkmak bizim öncelikli görevlerimiz arasındadır. Tüm yapılan binalar, parklar, tesisler vatandaşlarımızın vergileriyle yapılıp, vatandaşların hizmetine sunulmuştur. Belediyeye ait bu alanların daha önceki dönemlerde yapılmış diye sahipsiz bırakılması anlayışı bizler için ters bir bakış açısıdır. Bu yerlerin hepsinde tüğü bitmemiş yetimlerin hakkı var. İlçe sınırları içerisindeki vatandaşlarımızın vergileri ile yapılmış olan tüm yapıları ve tesisleri sahiplenip bakımını yapmak, kullanılır hale getirmek ve atıl durumdan kurtarmak bizlerin görevidir. Bu anlayışiçinde ilçemiz Kutlukent mahallesi kutlukent hizmet binamızın yanındaki 80. yıl parkının durumunu gözden geçirdik. Parkımız kulanılabilirliğini yitirmeye başlamış bir durumda idi. Bizde bu parkı halkımızın ve çocuklarımızın kullanabileceği bir duruma getirebilmek için köklü bir çalışma başlattık.” ifadelerini kullandı.

İlk iş olarak parkın içinde bulunan ahşap kafenin yıpranma ve çürümelerden dolayı kullanılamayacak durumunu değiştirmek için tadilat çalışması başlattıklarını dile getiren Tekkeköy Belediye Başkanı “Alan içinde bulunan tamamı ahşap olan kafenin bütününü çatısından temeline kadar elden geçirdik. Çürüyen yıpranan yerlerini değiştirdik. Balkonlarını genişleterek ailelerin çocukları ve misafirleri ile oturabilecekleri şekile çevirdik. Ardından ahşap kafenin önüne iki yüz metre kareden oluşan kapalı bir alan inşa ettik. Fırınlarını ve mutfağını yeniden düzenledik. Çocukların oynayacağı yeni oyun parkları planladık. Park alanının tamamını en alt seviyeden başlayarak düzenledik ve peyzajını değiştirdik. İlçemiz halkının, Samsun ve çevre illerden gelen misafirlerini Kutlukent mevkiinde ağırlayabilecekleri, hoş vakit geçirecekleri nezih bir aile mekanları oluşturmak için çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Çam ağaçlarının eşsiz ve büyüleyici güzelliği içinde Restorant ve kafe olarak hizmet verecek bu yerde herkes gönül rahatlığı ile yemeklerini yiyip, sıcak soğuk içeceklerinin eşliğinde sohbet ederek zaman geçirebilecek. En kısa zamanda tüm çalışmalarımız tamamlanarak 19 mayıs mahallemizdeki sevgi Tekkesi adlı kafemizin ardından belediyemize ait ikinci yerimiz olan 80. Yıl parkı ve kafemizide yenilenen yüzü ve yep yeni hizmet yelpazesi ile halkımızın hizmetine sunacağız.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
80. Yıl Parkı Yenileniyor başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

80. Yıl Parkı Yenileniyor ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ