25.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Acısı İlk Günkü Gibi İçimizde

  • 17 Ağustos 2017
  • 0 YORUM
  • 169 KEZ OKUNDU
Acısı İlk Günkü Gibi İçimizde

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz 17 Ağustos 1999’da meydana gelen ve tüm Türkiye’yi yasan boğan Marmara depremi ile ilgili mesaj yayınladı.

18 yıl önce gerçekleşen olayın acısının ilk günkü gibi hissedildiğini belirten Yusuf Ziya Yılmaz mesajında, “17 Ağustos gecesi Gölcük’te meydana gelen deprem tüm Türkiye’yi yasa boğmuştu. Binlerce vatandaşımız bu büyük afette maalesef hayatını kaybetti. Yine binlerce konut kullanılamaz hale gelmiş ve 200 binin üzerinde vatandaşımız evsiz kalmıştı. Gölcük depreminin üzerinden tam 18 yıl geçti. Ama acısı hala ilk gün ki gibi içimizde yaşıyor. Gencecik yavrularımızı, hatta bebeklerimizi kaybettik. Afet bölgesinde zarar o kadar büyüktü ki, dünyada ekonomik kayıp yaratan en büyük depremlerden birisi olarak tarihe geçti. Ülkemiz ekonomik anlamda büyük sıkıntılar yaşadı. Gölcük depremi İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Yalova ve İstanbul’da yaşayan toplam 16 milyona yakın vatandaşımızı etkilemişti” ifadelerini kullandı.

Başkan Yılmaz o kara gecede hayatını kaybeden tüm vatandaşlara rahmetle anarken Rabbim bir daha böyle bir şey yaşatmasın temennisinde bulundu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Acısı İlk Günkü Gibi İçimizde başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Acısı İlk Günkü Gibi İçimizde ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ