19.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Akçagöz “Birilerini Zengin Eden Taşerona Karşıyız”

  • 04 Mayıs 2016
  • 0 YORUM
  • 373 KEZ OKUNDU
Akçagöz “Birilerini Zengin Eden Taşerona Karşıyız”

CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz ve İl Yönetim Kurulu üyeleri Filiz Öztopal, Alican Akdağ, Hatice Özer ve Nimet Baş, Tes-İş ( Türkiye Enerji Su ve Gaz İşçileri Sendikası ) Samsun Şube Başkanı Nakif Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.

Taşeronlaşmanın, çağdaş kölelik anlamı taşıdığını ifade eden CHP Samsun İl Başkanı, “Taşeronlaşma, birilerini daha çok zengin etmek amacına dönük çalışıyorsa; ki görünen de budur, sonuna kadar karşısındayız. Kamu işini taşerona gördürmek, bu iş gördürürken onun bir çok haklardan yoksun bırakılması, beraberinde sosyal eşitsizliği de getiriyor. Taşeron sisteminin temel motifi maliyetlerin, bilhassa işgücü maliyetinin düşürülmesidir. Bu sistem, çalışma ilişkilerini güvensiz bir kulvara sürükleyen, sendikasız ve toplu sözleşmesiz ve hatta iş yasası dışında işçi çalıştırmanın bir aracı haline geldi. Geçmişte istisna olan taşeron/alt işveren uygulaması günümüzde yaygın bir istihdam biçimi haline geldi. Bu durumun sıkıntılarını toplum hayatında hissediyoruz.” dedi.

Devletin, özel sektörden çok taşeron sistemi kullandığını ve taşeron işçi çalıştırdığını ifade eden Tufan Akcagöz, “Devletin kendisi yoğun bir biçimde taşeron çalıştırıyor. Öncelikle devletin bu istihdam biçimini sorgulaması gerekiyor. Bir yandan taşeron şampiyonluk kupasını elinizde taşıyacaksınız, diğer yandan taşeronla ilgili düzenleme yapacağız diyeceksiniz; size kimse inanmaz.” dedi.

Tes-İş Samsun Şube Başkanı Nakif Yılmaz, Tes-İş Sendikasını ziyaret eden CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek, “Hak ve emek mücadelesinde yanımızda olduğunuz için ve ziyaretiniz için teşekkür ediyoruz. Hep birlikte, daha çok çalışmalı ve hak olarak hedeflediğimiz ne varsa, mutlaka kazanmalıyız ve kazanacağız.” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Akçagöz “Birilerini Zengin Eden Taşerona Karşıyız” başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Akçagöz “Birilerini Zengin Eden Taşerona Karşıyız” ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ