24.05.2019 - Tekkeköy Gündem

Akcagöz Fındık Fiyatlarını Eleştirdi

  • 22 Ağustos 2017
  • 0 YORUM
  • 308 KEZ OKUNDU
Akcagöz Fındık Fiyatlarını Eleştirdi

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, fındık üreticisinin sorunlarını dinlemek için Çarşamba’ya gitti.

Çarşamba’nın Ağcagüney Mahallesi’nde vatandaşlarla görüşen CHP Samsun İl Başkanı, “Fındık üreticisini zor günler bekliyor. Fındık taban fiyatının 10 TL. olarak açıklanması, vatandaşın belini büktü. Fındık üreticisi, evini mi geçindirecek, düğününü mü yapacak, başka ihtiyaçlarını mı karşılayacak? Bu fiyata bunların hiçbiri mümkün değil. Beklenti yüksekti. Fındık taban fiyatı, ülke şartları nazara alındığında 15 TL olmalıydı. Cumhuriyet Halk Partisi olarak, 10 gün önce Ordu’da, Genel Başkan Yardımcımız Seyit Torun ve bölge milletvekillerimizle birlikte bu konuya dikkat çekmek için bir basın açıklaması yaptık. Yerel ve ulusal medyada yer aldı. O tarihte henüz fındık taban fiyatı açıklanmamıştı. Bölge halkına ve hükümete seslendik. Fındığın maliyeti 8 TL. olarak belirlenmiş. Durum bu iken taban fiyatı olarak 10 TL açıklaması, vatandaşla dalga geçmek anlamını taşıyor. Hükümet, üreticiyi değil, tekelleri himaye ediyor. ” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Trabzon ve Giresun ziyaretlerinde gerçekleştirdiği toplantılarda tek kelime de olsa fındıktan bahsetmediğine dikkat çeken Tufan Akcagöz, “Meğerse, Perşembe’nin gelişi Çarşambadan belliymiş. Sen Giresun’a gel, Trabzon’a gel, tek kelime fındıktan bahsetme. Tüm yurttaşlarımıza hatırlatmak bizim vatandaşlık görevimizdir. Siyasi iktidarı biz kendi ellerimizle belirliyoruz. Bizim tercihlerimiz, başımıza gelen musibetleri hazırlıyor. Bundan sonra yapacak olduğumuz şudur. Cumhuriyet Halk Partisi’ni ve tarım politikalarını destekleyeceğiz ve CHP’yi iktidar yapacağız. Bunun başka alternatifi yok. Fındık üreticisi sesini çıkarmak, hakkını aramak zorundadır. Fındık üreticisi, tabiri amiyane; racon kesmeyi öğrenmek zorundadır. Siz racon kesmedikçe, sizin adınıza bakın işte birileri racon kesiyor” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Akcagöz Fındık Fiyatlarını Eleştirdi başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Akcagöz Fındık Fiyatlarını Eleştirdi ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ