25.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Akcagöz “Şehitlerin Sorumlusu Kim?”

  • 12 Aralık 2016
  • 0 YORUM
  • 2.772 KEZ OKUNDU
Akcagöz “Şehitlerin Sorumlusu Kim?”

CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Viyana’da gerçekleştirdiği parti çalışmasının üçüncü gününde, önce sabah kahvaltısında Avusturya’da bulunan Samsunluların bir arada bulunduğu Sam-Der’e ziyarette bulundu ve hemşehrileriyle bir araya geldi. Burada Samsunlu hemşehrilerine hitap eden Akcagöz, Samsun kültürünü yaşatmak ve dayanışmayı güçlendirmek adına yola çıkan Sam-Der’in, yaptığı işlere bakınca, varlığının oldukça anlamlı olduğunu görüyorum. Sizlere kolaylıklar diliyorum ve gurbette Samsun adını yaşattığınız için teşekkür ediyorum. ” dedi. Sonrasında, CHP Avusturya Birliği lokalinde, “Hukuk Devleti ve Demokrasi” konulu konferans verdi. CHP Avusturya Birlik Başkanı Filiz Kaynak, açılış konuşmasında, Türkiye’de yaşanan son gelişmelere değinerek, ” Son seçimde özveri ile çalıştık. Avusturya birliği olarak bundan sonra da aynı özveri ile çalışmaya devam edeceğiz. Burada siyaset yapmak elbette zor ama zorlukları bir tarafa bırakıp Türkiye’nin aydınlık, güzel yarınları için çalışmayı sürdürüyoruz.” dedi.

Konferansta konuşan Akcagöz, 15 yıldır ülkenin AKP eliyle yönetildiğini belirterek, ” 15 yıl çok uzun süre. Hükümet, yol yaptık diyor ya, iyi bir şey varsa AKP yaptı, kötü bir şey varsa kimin yaptığı belli değil. 15 yıl önce bitme noktasına gelen terör nasıl yeniden canlandı? Dağılma aşamasına gelen PKK, nasıl toparlandı? Bugün adeta bir terör ülkesi olarak anılıyorsak, bir çok ülke vatandaşlarını, Türkiye’ye gitmeme konusunda uyarıyor. Vatandaşının güvenliğini sağlayamayan devlet olur mu? 81 ilde huzur operasyonu yaptıktan çok kısa bir süre sonra bombalar patlıyor, insanlarımız ölüyorsa, devler bir şeyi eksik yapıyor demektir. Tıpkı Aladağ yurdunda yanan kızlarımız gibi. Yurtta sözde denetim Haziran ayında yapılmış, bir bakıyorsunuz yangın merdiveninin kapı kolu yok. Böyle denetim yaparsanız, bunun adı sözde denetim olur. Tuttuğu takım 2 gol fazla yiyince, yönetim istifa diye bağıran yurttaşlarımızın, ülke kan gölüne döndü, buna sessiz kalmasını da anlamak mümkün değil. Ülkenin iyi yönetilmediği ortada. Üstüne üstlük, bir de Başkanlık ihtirası ortayı kapladı. Başkanlık sisteminin terörü çözeceği, ekonomiyi düzeleceği yok. Sistem değişikliği, Recep Tayyip Erdoğan’ın ihtirasını tatmin edecek, hepsi bu. ” dedi.

Türkiye’de bir çok aydının, yıllar yılı bizi uyardığını ve uçurumun kenarına geldiğimize dikkat çektiğini dile getireren Tufan Akcagöz, ” Hukuk devleti ve demokrasi. Bu iki kavramın içini boşaltıp, uygulanamaz hale getirirseniz, hem iç barış bozulur, hem de devlete güven kalmaz. Devlet’e güven tükenme noktasına geldiğinde ekonomi de bundan olumsuz etkilenecektir. Bugün Türkiye’de bir çok insan geleceği için endişeli. Kendisi için ve çocukları için. Yargıya güvensizlik oranı had safhada. Hukuk güvenliği büyük zarar gördü. Hakimler Savcılar hapiste. Dış politikada da çuvalladık. Büyük Ortadoğu Projesi’nin, o bölgeyi getirdiği hale bir bakın. 3 milyon göçmen ülkemizde. Bir taraftan, Müslüman kardeşlerimize kapı açıyoruz deniyor, diğer taraftan batıya, aba altından sopa gösteriliyor, kapıyı açar salarız diye. İşte maalesef devlet böyle yönetiliyor. Ortadoğu’da akan kanın sorumlularından biri de Tayyip Erdoğan’dır. Özel hayatın gizliliğine saygımız var ama geçenlerde, Berat Albayrak’ın e maillerinde Tayyip Erdoğan’ın uluslararası savaş suçluları mahkemesinde yargılanması yönünde bir imza kampanyasına katıldığını öğrendik. Ne yalan söyleyim, ilk defa bir AKP’li ile aynı düşüncedeyim. Berat Albayrak’a katılıyorum. ” dedi.

Konferansın ardından, 21.Viyana’da bulunan Mozaik Cemevi’ne bir ziyaret gerçekleştiren ve Viyana’da yaşayan Alevi vatandaşlarımızla bir araya gelen CHP Samsun İl Başkanı, Alevi kültürünün, birlikte yaşama ve bir arada, kavga etmeden birbirine saygılı olarak inançlarını yaşama kültürü olduğunu ve sevgi dilinin, bu kültürün ana dili olduğunu belirterek, ” Mozaik Cemevi, mimarisiyle göz dolduruyor. Büyük emek verdiğiniz, büyük çaba gösterdiğiniz belli. Allah ibadetlerinizi kabul etsin. Lokmalarınızı bereketli kılsın. ” diye sözlerini tamamladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Akcagöz “Şehitlerin Sorumlusu Kim?” başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Akcagöz “Şehitlerin Sorumlusu Kim?” ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ