22.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Alaçam Köy Yolları 3 Yıl İçinde Bitecek

  • 22 Nisan 2016
  • 0 YORUM
  • 286 KEZ OKUNDU
Alaçam Köy Yolları 3 Yıl İçinde Bitecek

Alaçam ilçesinde 24 ayda Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve halkın kullanımına sunulan hizmetlerin toplu açılış töreni öncesi Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve beraberindekiler Karahüseyinli Mahallesi’ne giderek, buradaki BSK ve beton yol çalışmalarını yerinde incelediler.
Başkan Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, yapılan işlerin şeklini ve hizmet anlayışını 2014 seçimlerinden sonra değiştireceklerini söylediklerini hatırlatarak, “Artık Büyükşehir’in anlayışıyla daha farklı imalatlar ve daha farklı işçiliğin ve estetiğin ve hatta kalitenin hakim olduğu bir takım işler yapacağımızı söylemiştik. Bunları yaparken belki miktar olarak birim zamanda yaptığımız iş biraz azalacak ama işin kalitesini arttıracağız. Elimizden geldiği kadar iktisadi güçlerimizi hizmetlerde yoğun bir şekilde kullanacağız demiştik.2019 seçimlerine bildiğiniz 3 buçuk yıl gibi bir süreç var. Şehrimizde aşağı yukarı 5 bin kilometre civarında Karahüseyinli yolu benzeri grup yolu var. Bu yolların tamamını bitirmeyi hedefledik. Farkındaysanız yaptığımız işte sıcak karışım ve beton kullanıyoruz. Yer yer sıcak karışım, yer yer beton kullanıyoruz. Sathi kaplamayı pek kullanmak istemiyoruz. Çünkü çok kısa sürede bozuluyor.Bu işler için 25 aylık süre içerisinde Alaçam’ımızda 20 milyon TL civarında yol için para harcadık. 5 milyon TL’de su ve kanalizasyon hizmetleri için harcadık. 25 milyon TL gibi çok ciddi boyutta önemli bir parayı geçtiğimiz iki yıl içerisinde Alaçam ilçemizde harcadık. Yaklaşık bunun yarısı kadar da Yakakent’te harcadığımızı sayarsak hakikaten büyük rakamlarla büyük bir iktisadi bütçeyle insanımızın hizmetinde, insanımızın hayatını iyileştirme yolunda kullandığımızı dikkatlerinize çekmek istiyorum. Partimizin hedefi bu. Kurucu başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bize tembihi bu. Bizim varlığımızın sebebi, sonuçta insanımızın hayatını iyileştirmeye dönük bir sonuç ortaya çıkarıyorsa anlam taşıyor. Biz hizmet insanıyız ve hizmetkarız bunu aklınızdan çıkarmayın diyen tembihin gereğidir bugün burada yaptıklarımız. O bakımdan siz daha güzellerine layıksınız. İnşallah önümüzdeki günlerde bu yaptığımızın işlerin kalitesiyle, hem Cumhurbaşkanımızın hem de Başbakanımızın bize yöneltilmiş olan bu tembihlerinin gereğini şehrimizin her tarafında görme imkanımız olacak.”ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Alaçam Köy Yolları 3 Yıl İçinde Bitecek başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Alaçam Köy Yolları 3 Yıl İçinde Bitecek ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ