22.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Antalya YÖREKS’e Samsun Damgası

  • 26 Ekim 2016
  • 0 YORUM
  • 450 KEZ OKUNDU
Antalya YÖREKS’e Samsun Damgası

Antalya’da düzenlenen ve Samsun Ticaret Borsası’nın da yer aldığı 7’nci Yöresel Ürünler Fuarı’ na ziyaretçi akını yaşandı. Başta TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu olmak üzere stand ziyaretçilerin hayli ilgisini çekti.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve kısa adı “Yöresel Ürünler Fuarı” olan YÖREKS’in bu yıl 7’ncisi Anfaş Antalya Fuar Merkezi’nde açıldı. 30 Ekim tarihine kadar gezilebilecek fuara 80 ilden 100 oda ve borsa, kalkınma ajansları, onlarca kurum ve yüzlerce firma katıldı. Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın desteklediği Samsun Ticaret Borsası’nın da yer aldığı Amasya, Çorum ve Tokat illerinin ortak katılımıyla düzenlenen 384 metrekarelik stanttaki yöresel ürünler ziyaretçilerin hayli ilgisini çekti. Simitten, kaymaklı lokuma, bafra pidesinden, terme pirincine kadar birçok ürünün sergilendiği fuarı, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve bürokratlar ile kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ziyaret etti.

İlk gün adeta izdihamın yaşandığı fuarda bölgeyi en iyi şekilde temsil ettiklerini söyleyen Samsun Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır, “Samsun her yıl olduğu gibi bu yıl da fuara damgasını vurdu. Yönetim kurulu ve meclis üyelerimiz ile bölgemizi en iyi şekilde temsil etmenin gururunu yaşadık.” ifadelerini kullandı. Standı ziyaret eden TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, katılımcıları tebrik etti.

Samsun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çakır, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hasan Tunç, Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Seyhan, Meclis Üyeleri İslam Öztürk, Özlem Ertekin, Demir Küçük, Mehmet Gürsoy, Ömer Minuz, Yüksel Kaya, Genel Sekreter Ahmet Aliyazıcı ile Samsun Tarım ve Kırsal Kalkınma Destekleme Kurumu Müdürü Bülent Turan da Samsun standında yer aldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Antalya YÖREKS’e Samsun Damgası başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Antalya YÖREKS’e Samsun Damgası ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ