13.11.2018 - Tekkeköy Gündem

Asarağaç Bayrak Tepe’ye Giriş Ücretli Oldu

  • 15 Ağustos 2017
  • 1 YORUM
  • 795 KEZ OKUNDU
Asarağaç Bayrak Tepe’ye Giriş Ücretli Oldu

Tekkeköy haber – Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından Saha bölgede Karadeniz ve Samsun’un en iyi gözlemleyebilecek nokta olarak nitelendirilen Bayrak Tepe ücretli oldu.

2007 yılında Kutlukent belediyesi tarafından insanların doğa ile iç içe vakit geçirmesi ve piknik yapılması için açılan piknik alanı bir çok ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Takip eden yıllar içerisinde yapılan tadilat ve düzenlemeler neticisinde halen Samsun’un en gözde yerleri arasında yer alıyor.

Bayrak Tepe Girişi Ücretli Oldu

2015 yılında Milli Parklar Kanunu kapsamında koruma altına alınan alanda Büyükşehir Belediyesi tarafından yol ve bakım çalışmaları gerçekleştirildi. 2016 yılının ilk aylarında işletmeciliği 5 yıl süre ile Samsun Büyükşehir Belediyesine verilen Bayrak Tepe girişleri kısa bir süre önce ücretli oldu. Alana giriş için kişi başı 3 TL, otomobiller için 9 TL ücret ödenmesi gerekiyor.

Sürekli gittikleri yer olduğunu belirten Asarağaç mahallesi sakinleri ve boş vakitlerini Bayrak Tepe Piknik alanında geçiren vatandaşlar girişin ücretli olmasının doğru olmadığını ve hatadan dönülmesi gerektiğini belirtti.

Tekkeköy Gündem

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. murat dedi ki:

    ben ödedim darısı sizlerin başına aynı performansı ve hizmeti delikli kayalar içinde bekleriz nasıl olsa delik çok 10 tl olmalı

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Asarağaç Bayrak Tepe’ye Giriş Ücretli Oldu başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Asarağaç Bayrak Tepe’ye Giriş Ücretli Oldu ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ