Tekkeköy Gündem

Asarağaç Bayrak Tepe’ye Giriş Ücretli Oldu

Tekkeköy haber – Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından Saha bölgede Karadeniz ve Samsun’un en iyi gözlemleyebilecek nokta olarak nitelendirilen Bayrak Tepe ücretli oldu.

2007 yılında Kutlukent belediyesi tarafından insanların doğa ile iç içe vakit geçirmesi ve piknik yapılması için açılan piknik alanı bir çok ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Takip eden yıllar içerisinde yapılan tadilat ve düzenlemeler neticisinde halen Samsun’un en gözde yerleri arasında yer alıyor.

Bayrak Tepe Girişi Ücretli Oldu

2015 yılında Milli Parklar Kanunu kapsamında koruma altına alınan alanda Büyükşehir Belediyesi tarafından yol ve bakım çalışmaları gerçekleştirildi. 2016 yılının ilk aylarında işletmeciliği 5 yıl süre ile Samsun Büyükşehir Belediyesine verilen Bayrak Tepe girişleri kısa bir süre önce ücretli oldu. Alana giriş için kişi başı 3 TL, otomobiller için 9 TL ücret ödenmesi gerekiyor.

Sürekli gittikleri yer olduğunu belirten Asarağaç mahallesi sakinleri ve boş vakitlerini Bayrak Tepe Piknik alanında geçiren vatandaşlar girişin ücretli olmasının doğru olmadığını ve hatadan dönülmesi gerektiğini belirtti.

Tekkeköy Gündem