24.05.2019 - Tekkeköy Gündem

Atakum’a Yeni Kur’an Kursu Açılıyor

  • 21 Nisan 2016
  • 0 YORUM
  • 367 KEZ OKUNDU
Atakum’a Yeni Kur’an Kursu Açılıyor

Samsun Valisi İbrahim ŞAHİN Samsun Atakum ilçesi Atatepe mahallesinde yaptırılan Hudeybiye Yatılı Kız Kur’an Kursunun temel atma törenine katıldı.Törene ayrıca Atakum Kaymakamı Ali BAKOĞLU, Atakum Belediye Başkanı İshak TAŞÇI, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan TOK, kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.
Kursunun temel atma töreni öncesi Devlet Su İşleri Camii İmam hatibi Osman KIYAK Kur’an-ı Kerim tilaveti okudu.
Okunan Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından İl Müftüsü Veysel ÇAKI temel atma töreninde yaptığı konuşmada, ’’Samsun’da bugün 419 tane kur’an kursumuz var. Ayrıca bu kur’an kurslarımızın yanında yıllık açılabilen veya öğrenci olduğu yerde açılabilen ama bir yıllık eğitim veren 538 tane daha kur’an kursumuz var. Ülke geneline baktığımız zaman 15 bin 459 tane kur’an kursu bu memlekette hizmet vermektedir. Allah inşallah bunların sayısını artırsın. Bu gün burada temelini atacağımız bu eserimizi hayırseverlerimizin maddi ve manevi destekleri ile kısa sürede tamamlamayı düşünüyoruz.Emeği geçen herkesi kutluyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun.”ifadelerini kullandı.
Vali ŞAHİN ise temel atma töreninde yaptığı konuşmasında, ’’Bu gün burada temelini atacağımız Hudeybiye Yatılı Kız Kur’an Kursu 24 saat 365 gün kullanacağımız bir yer olacaktır. Ayrıca buradaki yavrularımıza çok iyi şefkat göstereceğiz. Onları iyi yetiştireceğiz. Son günlerde eğitimin insanlık için ne kadar önemli olduğunu hep birlikte görmekteyiz. Kız çocuklarımız dini eğitimi pozitif ilimlerle beraber alırlarsa belki ileriki yıllarda geleceğin yöneticileri veya yöneticilerinin anneleri olacaktır. Dolayısı ile ülkemiz daha müreffeh ve daha gelişmiş dini bütün insanlar tarafından yönetilecektir. Dini eğitim bizim vazgeçemeyeceğimiz bir konudur.Biz çocuklarımızı geleceğin pozitif ilimleri ile beraber, Kur’an-ı Kerim birikimi ile de donatacağız. Bu müesseseler bize yol ve yön gösterecektir. Buradan yetişen yavrularımız inşallah Allah’ın dinini en güzel şekilde öğrenir ve hayatlarına tatbik ederlerse Kur’an-ı Kerimi içinde yazıldığı gibi yaşarlar. Ben bu eserin yapımında emeği geçen herkesi kutluyorum. Bu eserin ülkemize milletimize ve Samsununuza hayırlı olmasını diliyorum. Katılımlarınız için sizlere çok teşekkür ediyorum. Allah hayırlı uğurlu eylesin.’’dedi.
İl Müftüsü Veysel ÇAKI tarafından yapılan dua sonrasında, Hudeybiye Yatılı Kız Kur’an Kursunun temel atma merasimi Vali ŞAHİN ve diğer protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Atakum’a Yeni Kur’an Kursu Açılıyor başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Atakum’a Yeni Kur’an Kursu Açılıyor ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ