21.05.2019 - Tekkeköy Gündem

Atatürk İlköğretim Okulunda Miniklere İş Güvenliği Eğitimi

  • 26 Mayıs 2017
  • 0 YORUM
  • 676 KEZ OKUNDU
Atatürk İlköğretim Okulunda Miniklere İş Güvenliği Eğitimi

Tekkeköy Atatürk İlkokulu tarafından hazırlanan iş güvenliği konusundaki projenin tanıtımı ve etkinliği yapıldı.

Atatürk İlkokulu Müdürlüğü tarafından yürütülen “İş Bilen Eller Güvenli Yürekler” projesiyle bireylere en küçük yaştan itibaren iş sağlığı ve güvenliğini öğretilmek isteniyor. Hazırlanan projenin amacı erken yaşta çocuklarımıza iş güvenliği eğitimleri vermek. İlkokul 7-8 yaş grubunda İş sağlığı ve güvenliği konusunda faaliyetler yapılması planlanıyor. Küçük yaşta bilinçlenen öğrenciler gelecekte başlarına gelebilecek iş kazalarına karşı daha dikkatli olmaları bekleniyor.

Son yıllarda Türkiye’de hızla önemi anlaşılmaya başlanan iş güvenliği konusunda Atatürk İlköğretim okulu tüm personeline eğitimler verildi. Bu eğitimler sırasında uygulanan “eğitim öncesi ön test ve son test” bulgularından çocuklarda bu eğitimin erken yaşta verilmesinin etkili olacağı sonuçlara ulaşıldı. Projelendirme işlemi gerçekleştirilen iş güvenliği eğitimi pilot sınıf seçilerek uygulanmaya başladı.

İlkokullar kazaların küçükte olsa sıklıkla yaşandığı kurumlardan başında geliyor. Bu nedenle çocuklara verilecek olan uygulamalı iş güvenliği eğitimlerinin ve okul içi faaliyetlerin çocuklarda farkındalık kazandırması bekleniyor.

29 öğrencisi olan Tekkeköy Atatürk İlköğretim Okulu 2/A Sınıfı, pilot uygulama sınıfı olarak seçildi.

Atatürk İlköğretim Okulu İş Güvenliği

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Atatürk İlköğretim Okulunda Miniklere İş Güvenliği Eğitimi başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Atatürk İlköğretim Okulunda Miniklere İş Güvenliği Eğitimi ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ