Tekkeköy Gündem

Neden Az Haber Yayınlıyoruz?

Bir çok kişi haber sitesi olmamıza rağmen az haber girdiğimiz için bizi beğenmiyor. Onların açısından bakınca hak vermemek mümkün değil…

Ama bizim tarafımızda durum böyle değil.

Birkaç gün önce bir videoda Samsun’lulara Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt’un resimleri gösterilerek kim oldukları soruldu.

Verilen cevaplar içerisinde Meclis Başkanı İsmail Kahraman’dan Sakıp Sabancı’ya bir çok isim var.

Durumun böyle olmasına şaşırmadım. Çünkü tanımaları hiçbir şey ifade etmiyor.

Dikkat çekmek istediğim nokta bu isimlerin medyada çıkan haberlerin neredeyse yarısında özne durumda olmaları. Şuanda girdiğiniz herhangi bir sitede bu üç isimden birini çok yüksek ihtimalle görürsünüz.

Bu durum ve elimizdeki istatistikler bu haberlerin çok ilgi görmediğini gösteriyor…

Bunu aşmak için yapılması gereken kendi yazdığınız haberleri girmek. Okuyucuya yetecek seviyede haber yazmak da sanıldığı kadar kolay değil.

3-4 kişinin çalıştığı basın birimleri günde okuyucular tarafından beğenilecek bir haber yazmakta zorlanırken bizim bunu yapmamız çok daha zor.

Bu konuda çözüm arıyoruz ve inanıyorum ki bu durumu bir şekilde aşacağız.

Haber konusunda ne kadar zayıf olsak da ilçenin tanıtımı konusunda büyük çaba gösteriyoruz. Bunu ilerleyen zamanlarda çok daha net göreceksiniz. Bir kısmını ben de açıklayacağım. Ama biraz daha zaman ihtiyacımız var.