26.05.2019 - Tekkeköy Gündem

Balkan Türkleri Atatürk için Dua ve Anma Gecesi Düzenliyor

  • 09 Kasım 2016
  • 0 YORUM
  • 415 KEZ OKUNDU
Balkan Türkleri Atatürk için Dua ve Anma Gecesi Düzenliyor

Samsun Balkan Türkleri Derneği büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 78. Yıl dönümü vesilesiyle 10 Kasım 2016 Perşembe akşamı saat 18’de dernek binasında dua ve konferans düzenliyor.

Samsun Balkan Türkleri Derneği Atatürk’ün vefat yıl dönümü vesilesiyle dua ve konferans programı tertip etti. 10 Kasım 2016 Perşembe akşamı Samsun Balkan Türkleri Derneği binasında düzenlenecek programda ilk olarak Emin Demir Atatürk’ün ruhu için kuran-ı kerim okuyup dua edecek. Ardından Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tarih bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Mucize Ünlü Atatürk konulu konferansını gerçekleştirecek.

Cumhuriyet’in kurucusu Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefat yıldönümünde yad etmek amacıyla anma programı düzenlemeyi düşündüklerini ifade eden Samsun Balkan Türkleri Derneği Başkanı Cihat Yılmaz, “Dernek binamızda yönetim kurulu ile yapmış olduğumuz toplantılarda her hafta farklı konu ile ilgili çalışmalar yürütüyoruz. Aylar önce 10 Kasım programımız için yönetim kurulu olarak bir dua ve konferans programı düzelemeye karar verdik. Kurtuluş Savaşı ile Türk milletinin yeniden ve daha güçlü bir şekilde tarih sahnesine çıkmasını sağlayan büyük önder Mustafa Kemal Atatürk onlarca askeri ve siyasi başarıları ile tüm dünyanın takdirini kazanmış saygın bir lider olarak tarihe adını altın harflerle yazdırmıştır. Ebediyete intikalinin 78. Yılında Atamızı dualarla anabileceğimiz güzel bir etkinlik düzenliyoruz. Programımıza Emin Demir hocamızın ilk olarak Atatürk’ün ruhu için Kuran-ı Kerim okuyup dua etmesi ile başlayacağız. Ardından Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tarih bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Mucize Ünlü Atatürk konulu konferansını gerçekleştirecek.

10 Kasım 2016 Perşembe akşamı saat 18’de Dernek binamızda Atatürk’ü anma etkinliklerimiz çerçevesinde düzenleyeceğimiz dua ve konferansımıza tüm Samsun ve hemşehrilerimiz davetlidir. Bu vesile ile Cumhuriyetimizin kurucusu her daim fikirlerini, ilke ve inkılaplarını örnek aldığımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 78. Yılında rahmetle anıyoruz.” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Balkan Türkleri Atatürk için Dua ve Anma Gecesi Düzenliyor başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Balkan Türkleri Atatürk için Dua ve Anma Gecesi Düzenliyor ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ