24.05.2019 - Tekkeköy Gündem

Balkan Türkleri Derneği 18. Geleneksel Etli Kazan Pilavı Günü

  • 02 Haziran 2016
  • 0 YORUM
  • 342 KEZ OKUNDU
Balkan Türkleri Derneği 18. Geleneksel Etli Kazan Pilavı Günü

Samsun Balkan Türkleri Kültür Haberleşme ve Dayanışma Derneği 18. Geleneksel Etli Kazan Pilavı Günü hazırlıklarını tamamladı.
Samsun Balkan Türkleri Derneği tarafından bu yıl 18’incisi düzenlenecek olan geleneksel etli kazan pilavı günü etkinliği için tüm çalışmaları ve hazırlıkları tamamladı. Balkan Türkleri Derneği 18. Geleneksel Etli Kazan pilavı günü etkinliği bu yıl 5 Haziran 2016 Pazar günü Asarağaç piknik ve mesire alanında yapılacak.
Samsun Balkan Türkleri Derneği Başkanı Cihat Yılmaz, “Her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz Etli Kazan Pilavı Günü etkinliğimizin bu yıl 18’incisini büyük bir heyecan ve gururla gerçekleştireceğiz. Etkinliğimiz ile ilgili son toplantılarımızı ve görüşmelerimizi yaparak hazırlıklarımızı tamamladık. Bu yıl geçen yılda olduğu gibi Etli Kazan Pilavlarımız kendi aşçılarımız tarafından etkinlik alanında hazırlanıp pişirilecek. Yine etkinlik alanında çeşitli aktiviteler ve Halk oyunları yarışması düzenleyeceğiz. Halk oyunları yarışmamızda dereceye giren ekiplerimizi de çeşitli hediyelerle ödüllendireceğiz. Kültürümüzü yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla birçok faaliyet düzenledik. Ama bunlar içerisinde en çok benimsenen halk oyunları çalışmalarımız oldu. Yediden yetmişe birçok insan halk oyunları kurslarımıza katıldı. Özellikle gençlerin ve çocukların halk oyunları kurslarımıza katılması bizlere ayrı bir heyecan katıyor. Programımızda yetişkinler ve öğrenciler arası halk oyunları yarışmalarının dışında yerel sanatçıların konseri, sihirbaz gösterileri, palyaço gösterileri ve bir çok farklı aktivite ile süsleyerek festival havasında kutlayacağız. 5 Haziran 2016 Pazar günü düzenleyeceğimiz 18. geleneksel etli kazan pilavı günümüze tüm Samsunluları davet ediyorum” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Balkan Türkleri Derneği 18. Geleneksel Etli Kazan Pilavı Günü başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Balkan Türkleri Derneği 18. Geleneksel Etli Kazan Pilavı Günü ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ