25.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Baş Pehlivan İsmail Balaban Oldu

  • 28 Ağustos 2017
  • 2 YORUM
  • 481 KEZ OKUNDU
Baş Pehlivan İsmail Balaban Oldu

Geleneksel olarak Büyüklü’de gerçekleştirilen ve bu yıl 7.’si düzenlenen Tekkeköy Belediyesi geleneksel yağlı güreş şenliği nefes kesti. Farklı boylardan 500’ün üzerinde pehlivan Karadeniz’in Kırkpınar’ında kol bağladı.

7. Geleneksel Yağlı Güreş müsabakalarına; İsmail Balaban, Şaban Yılmaz, Orhan Okulu, Fatih Atlı, Onur Balcı, Sermest Bulut, Kürşat Korkmaz gibi toplam 32 başpehlivan katıldı. Güreşlerde sakatlanan Şaban Yılmaz er meydanında müsabakaları tamamlamadan ayrılmak zorunda kaldı. Karadeniz’in Kırkpınar’ı Tekkeköy Belediyesi 7. Geleneksel Yağlı Güreş organizasyonunda yarı finalde İsmail Balaban rakibi Kürşat Korkmaz’ı, Fatih Atlı’da Rakibi Sermest Bulut’u yenerek finale kaldı. Final karılaşmasında rakibi Fatih Atlı’yı yenen İsmail Balaban Tekkeköy Belediyesi 7. Geleneksel Yağlı Güreş organizasyonunun başpehlivanı olmayı başardı.

Birçok kategoride farklı yaşlardan dereceye giren pehlivanlar ödüllendirildi. Başpehlivanların ödülleri Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar tarafından verildi.

Togar, ‘Güreşlerimizin yedincisini gerçekleştirmenin gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz’

Türkiye’nin önemli başpehlivanlarının Tekkeköy Büyüklü er meydanında ter döktüğünü ifade eden Tekkeköy Belediye Başkanı, “Asırlık Ata sporumuzu burada yaşattığımız ve binlerce insanla buluşturduğumuz için ilçem ve şahsım adına mutluyum ve güreşleri her yıl tekrarlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ata sporumuzu izlemeye şehrimiz dışında dört bir yandan seyirci ilçemize akın ediyor. Güreşlere olan bu ilgi bizleri ayrıca mutlu ediyor ve motive ediyor. Güreşlerimizi her yıl daha coşkulu ve daha çok katılımlı bir şekilde devam ettireceğiz” ifadelerini kullandı.

Başkan Togar’dan Şampiyon Başpehlivana 5 bin lira

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Güreşlerin devamlılığı ve gelecek nesillere aktarılması vesilesiyle başpehlivan olan İsmail Balaban’a kupa ve altın kemerin dışında 5 bin lira ödülle ödüllendirdi.

Tekkeköy Belediyesi 7. Geleneksel Yağlı Güreşlerine, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasar Togar, MHP Grup Başkan Vekili Samsun Milletvekili Erhan Usta, Ladik Belediye Başkanı Selim Özbalcı, Asarcık Belediye Başkanı Şerif Kılağuz, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği Danışmanı Hacer Aktürk, AK Parti Tekkeköy İlçe Başkanı Yusuf Güngör, 22. Dönem AK Parti Samsun Milletvekili Mehmet Kurt, MHP İl Başkanı Taner Tekin, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Nihat Soğuk ve çok sayıda güreş sever katıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. ismailbalaban dedi ki:

    selam pehlivan

  2. ismailbalaban dedi ki:

    sela pehlivan

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Baş Pehlivan İsmail Balaban Oldu başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Baş Pehlivan İsmail Balaban Oldu ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ