24.05.2019 - Tekkeköy Gündem

Başkan Togar Askerlerin İftar Konuğu Oldu

  • 31 Mayıs 2017
  • 0 YORUM
  • 254 KEZ OKUNDU
Başkan Togar Askerlerin İftar Konuğu Oldu

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, çat kapı iftar programlarına Tekkeköy Jandarma Komutanlığı‘ndaki askerlerin iftar sofrasına konuk olarak başladı.

Her yıl ramazan ayında Tekkeköy’deki vatandaşların iftar sofralarına çat kapı konuk olduğunu ifade eden Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Mübarek Ramazan ayının güzelliklerinin yanında iftar sofralarının da büyük bir yeri ve önemi var. İftar sofraları birlik beraberliğin, manevi hazzın ve paylaşım ruhunun en güzel şekilde sergilendiği, oruç ibadetimizi gerçekleştirmenin mutluluğunu ve manevi hazzını derinden yaşadığımız sofralardır. Göreve geldiğimiz günden bu zamana kadar her ramazan ayında çat kapı iftarlarımız ile bir ailemize misafir olup onların yemeğini paylaşıyoruz. Misafir olduğumuz ailelerimiz ile oruçlarımızı aynı sofrada aynı çorbaya aynı yemeği kaşık sallayarak açıyoruz. Çat kapı iftarlarımızın manevi hazzı kelimelerle anlatılamayacak kadar farklı bir duygu” ifadelerini kullandı.

Başkan Togar Peygamber ocağında iftar açtı

Bu seneki çat kapı iftar programlarımıza Peygamber ocağında ilçe Jandarma Komutanlığındaki askerlerin iftar sofrası ile başladığını belirten Tekkeköy Belediye Başkanı “İftar vakti ilçe Jandarma Komutanlığımıza giderek bizler için gece gündüz nöbet tutan, güvenliğimizi sağlayan, vatanımız için gözlerini kırpmadan şehit olan asker kardeşlerimin çat kapı iftar sofralarına misafir olup aynı karavanadan yemek yiyerek orucumuzu açtık. Allah tuttuğumuz oruçlarımızı yaptığımız ibadetlerimizi kabul etsin. Tüm askerlerimize, komutanlarımıza ve güvenlik güçlerimize kuvvet versin. Ayrıca İlçe Jandarma Komutanımız Sadullah Kalaycı’ya bizleri iftar sofralarında ağırlayıp karavanalarını paylaştıkları için teşekkür ederim. Vatan için, Bayrak için, bizler için canlarını feda eden tüm şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet kederli ailelerine başsağlığı diliyorum” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Başkan Togar Askerlerin İftar Konuğu Oldu başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Başkan Togar Askerlerin İftar Konuğu Oldu ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ