24.05.2019 - Tekkeköy Gündem

Başkan Togar, “Çanakkale zaferi eşsiz bir destanın adıdır”

  • 17 Mart 2017
  • 0 YORUM
  • 274 KEZ OKUNDU
Başkan Togar, “Çanakkale zaferi eşsiz bir destanın adıdır”

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar Çanakkale destanın 102. yıldönümü ve şehitleri anma günü vesilesiyle bir mesaj yayınladı.

Döneminin en çetin şartları karşısında adeta imkansızın imam kuvveti ve bağımsızlık azmiyle başarıldığı Çanakkale Zaferinin tarihte benzeri görülmemiş bir destan olduğunu dile getiren Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “18 Mart 1915 tarihinde Çanakkale Deniz Zaferiyle elde edilen başarı tarihin akışında çok önemli bir dönüm noktası olmuştur. Yok edilmek istenilen Milletimiz, tarih sahnesinde yerini koruyacağını ve Çanakkale’nin geçilmeyeceğini tüm dünyaya güçlü şekilde ilan etmiştir. 18 Mart Çanakkale Zaferi kadın erkek, genç yaşlı herkesin katıldığı topyekün bir mücadelenin öyküsüdür. Türk ve Dünya tarihine altın harflerle yazılmış bir destan vardır ki adı Çanakkale Destanıdır. 250 bin vatan evladının gözlerini kırpmadan şehit olduğu, Türk tarihinde bir askeri ve siyasi başarı olmaktan öte inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın yaradılış tarihi, bir kahramanlık destanı olarak tarihin tozlu sayfalarına nakış nakış işlenmiştir.” ifadelerini kullandı.

Tekkeköy Belediye Başkanı “Çanakkale Zaferi ile birlikte, Şehitler Günü olarak da kutladığımız bu anlamlı zafer gününün 102. yılında, kutsal vatan topraklarını canları pahasına müdafaa ederek şehitlik mertebesine ve onuruna erişen aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Aziz şehitlerimiz ebedi istirahatgahların da şunu hissetmelidirler ki; aziz kanlarıyla suladıkları kutsal vatan toprakları, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk Gençliği ve tüm Türk ulusu tarafından en kutsal emanet olarak müdafaa ve muhafaza edilecektir. Bu duygu ve düşüncelerimle, Çanakkale zaferimizin 102. Yıl dönümünde bizlere bu büyük zaferin gururunu armağan eden, başta Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder, Başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere; bu mücadeleye iştirak eden tüm askerlerimizi, isimsiz kahramanlarımızı ve vatan uğruna hayatlarını feda eden bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhlarınız şad mekanları cennet olsun’’ dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Başkan Togar, “Çanakkale zaferi eşsiz bir destanın adıdır” başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Başkan Togar, “Çanakkale zaferi eşsiz bir destanın adıdır” ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ