22.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Başkan Togar Malazgirt Zaferini Kutladı

  • 25 Ağustos 2017
  • 0 YORUM
  • 191 KEZ OKUNDU
Başkan Togar Malazgirt Zaferini Kutladı

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Anadolu’nun kapılarını Türklere açan Malazgirt Meydan Muharebesinin 946. yıldönümü vesilesiyle bir mesaj yayınladı.

Anadolu’nun kapılarını Türk Milletine açan ve Anadolu’nun Türk yurdu olmasını sağlayan Malazgirt Zaferinin yıldönümünü kutlayan Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Geçmişi zaferlerle dolu olan ve tarih boyunca hiçbir devletin boyunduruğu altına girmeyen şanlı atalarımız 26 Ağustos 1071 tarihinde Sultan Alpaslan’ın öncülüğünde Malazgirt Meydan Muharebesini büyük bir zaferle sonuçlandırmıştır. Bu büyük ve şanlı zafer ile 946 yıl önce Anadolu’nun kapıları Türklere açıldı. Anadolu’ya akın akın gelen ve buraya yerleşen ecdadımız ılımlı, hoşgörülü ve adaletli yönetimi esas alarak asırlar süren hakimiyeti süresinde İslami ve Türk örf adetleri çerçevesinde yönetim sergileyerek büyük ihtişamlı yapıtlar, eserler, bilimse veriler ortaya koymuştur. Asırlar önce ecdadımız tarafından ortaya konan Malazgirt ruhu daima yol göstericimiz ve ışığımız olmuştur. Büyük Selçuklu hükümdarı Sultan Alparslan’ın önderliğinde 1071’de Anadolu topraklarına kanla canla ekilen tohumlar bugün yeşererek cihanı sarmıştır. O gün ortaya konan ruh kurtuluş savaşı ve Cumhuriyet’in kuruluşu esnasında da bağımsızlık ateşine dönüşmüştür. Geçmişi zaferlerle ve destanlarla dolu Aziz milletimizin tarihi süreç içerisindeki inanç ve azmi, bağımsızlık ruhu ve adaletli yönetimi bu gün olduğu gibi bugünden sonrada rehberimiz olacaktır.
Bu duygu ve düşünceler ışığında Malazgirt Zaferi’nin 946’ncı yıl dönümünde, Anadolu’nun kapılarını Türklere açan büyük komutan Sultan Alparslan’ı ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Başkan Togar Malazgirt Zaferini Kutladı başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Başkan Togar Malazgirt Zaferini Kutladı ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ