24.05.2019 - Tekkeköy Gündem

Başkan Togar’dan 8 Mart Kutlama Mesajı

  • 07 Mart 2017
  • 0 YORUM
  • 463 KEZ OKUNDU
Başkan Togar’dan 8 Mart Kutlama Mesajı

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar mesajında, “Dünyaya gözümüzü açtığımız andan itibaren hayatımızın her aşamasında yanımızda olan ve aile kurumunun temelini oluşturan, analık görevini layıkıyla yerine getiren çevresini güzelleştiren, fedakâr cefakar tüm bayanların 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

Ailenin temelinin kadın olduğunu söyleyen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar yayımladığı mesajda kadının toplumun en önemli parçası olduğunu vurgulayarak, “Toplumun temeli ailedir. Ailenin temeli ise kadındır. Kadının her şeyden önceki görevi anneliktir. Çünkü çocuklarımızı, gelecek nesillerimizi yetiştiren bir kadın, bir annedir. Aynı zamanda kadınlar toplumun göstergesidir. Bir toplumun uygarlık yolunda gösterdiği gelişme, kadına verdiği değer ve ona duyduğu saygı, verilen hak ve sorumluluklarla ölçülür. Kurtuluş savaşında cephede cephane taşıyan, savaşta askerlerle omuz omuza savaşan şanlı tarihimize isimlerini yazdıran Kara Fatma, Nene Hatun, Şerife Bacı’da bir anne bir kadın olduğunu asla unutmamalıyız. Aynı zamanda 15 Temmuz’da özellikle kadınlar ön saflarda yer alarak darbe kalkışmasına karşı kurtuluş savaşındaki duruşunu tekrar göstermiştir. Kadına verilen değer, uygar toplum olmanın en önemli göstergesidir. Özellikle son günlerde kadına uygulanan şiddet ve şiddet haberleri hepimizi derinden etkiliyor. Bu ve bu gibi kadınlara uygulanan kötü davranışlar, darplar ve şiddetin tümünün engellenmesi ve önüne geçilmesi için toplum olarak bilinçlenmeli ve elimizden geleni yapmalıyız. Vefakar, fedakar analarımızın, bacılarımızın, kardeşlerimizin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Başkan Togar 8 Mart dünya kadınlar günü etkinlikleri kapsamında 8 Mart Çarşamba günü 14:00’da belediyemiz düğün salonunda kadınlara özel düzenlenecek olan “‘İslam’da Aile ve Kadının Yeri” konulu konferansa tüm bayanlar davet etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Başkan Togar’dan 8 Mart Kutlama Mesajı başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Başkan Togar’dan 8 Mart Kutlama Mesajı ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ