18.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Başkan Togar’dan Çocuklara Bayram Hediyesi

  • 01 Temmuz 2016
  • 0 YORUM
  • 668 KEZ OKUNDU
Başkan Togar’dan Çocuklara Bayram Hediyesi

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ihtiyaç sahibi 43 Tekkeköy’lü çocuk ve 64 mülteci çocuğuna bayramlık kıyafet aldı.

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Ramazan bayramına sayılı günler kala ilçede yaşayan mülteci çocuklar ve ekonomik durumu iyi olmayan Tekkeköy’lü ailelerin çocukların bayramlık alışverişini karşıladı. Anlaşmalı mağazaya taşınan çocuklar, kendileri beğendikleri kıyafetleri ve ayakkabıları alarak erken bayram sevinci yaşamış oldu.

Bayramı bayram yapanın ve güzel kılanın çocuklar olduğunu hatırlatan Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar “Çocuk her zaman ve her yerde çocuktur. Her çocuk bayramda cicikli bicili rengarenk yeni kıyafetler giymek ester. Ramazan Bayramı, birlik beraberlik ve yardımlaşma bayramıdır. Bu bayramın bilinciyle Ramazan boyunca ihtiyaç sahibi ailelerin her an yanlarında olmaya çalıştık. Çeşitli gıda ve erzak yardımlarında bulunduk. Çat kapı iftarlarla sofralarına misafir olduk. Şimdi de ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları ile mülteci çocuklarımızın Ramazan bayramını bayramın güzellikleri içinde yeni kıyafetleri ile kutlayabilmeleri maksadıyla evlatlarımızı ayakkabısından elbisesine, pantolonuna ve tişörtüne kadar baştan aşağı giyindirdik. Anlaşma yaptığımız giyim mağazasına çocuklarımızı taşıdık. Eşimin de yardımıyla çocukların mağazada ne istiyorlarsa kendi istedikleri kıyafet ve ayakkabıları kendilerinin seçmesini sağladık. Her çocuk kendi zevkine göre istediği kıyafeti ve ayakkabıyı seçti. Alış veriş esnasında çocuklarımızın yaşadığı o mutluluk her şeye değer. Bir çocuk gülerse tüm dünya güler. On beş yıldır her zaman vatandaşlarımın ve ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olup yardımına koştum. Her yıl olduğu gibi bu yılda çocuklarımızı sevindirerek erken bayram sevincini hep birlikte paylaştık. Allah birlik beraberlik içinde nice bayramlar yaşamamızı nasip etsin. Tüm İslam aleminin ve hemşehrilerimin mübarek Ramazan Bayramını şimdiden kutlarım” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Başkan Togar’dan Çocuklara Bayram Hediyesi başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Başkan Togar’dan Çocuklara Bayram Hediyesi ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ