22.05.2019 - Tekkeköy Gündem

Başkan Togar’dan Miraç Kandili Mesajı

  • 02 Mayıs 2016
  • 0 YORUM
  • 397 KEZ OKUNDU
Başkan Togar’dan Miraç Kandili Mesajı

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar miraç kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Miraç kandili gibi diğer mübarek gün ve gecelerin manevi duyguların yoğunlaştığı, birlik ve beraberliğin, sevgi ve kardeşliğin pekiştiği, küskünlerin barıştığı, yardımlaşma ve dayanışmanın doruğa çıktığı müstesna zaman dilimleri olduğunu ifade eden Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ” Miraç, Alemlere rahmet olarak gönderilen sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammet (s.a.v)’in bütün insanlığı temsilen Cenab-i Hakkın yüksek huzuruna kabulüdür. Bir yükseliştir. İnsanlığın kurtuluşu için gönderilen Sevgili Peygamberimizin gerçekleştirdiği mukaddes ve manevi yolculuktur. Bütün dünyevi duygulardan, beşeri hislerden tertemiz bir kulluğa en yüce mertebeye terakki ediştir. Peygamber’imizin şahsında insanlığın önüne açılmış sınırsız bir terakki ufkudur. Bu mübarek günde dargınlıkları, küskünlükleri, ruhumuzu karartan kötü duygu ve düşünceleri kalplerimizden atarak nefsin kötü arzularından kurtulalım. Gönül dünyamızı bulandıran haset, kin, düşmanlık gibi kötü duygulardan temizlenelim.

Miracın özünde olan, her türlü kötülükten arınma, insanlığın faydasına değerler üretme, özveri, paylaşım, mesuliyet, ilahi emirlere teslimiyet gösterme ve yüce mertebelere ulaşmak gibi ulvi duygu ve düşüncelerle tüm İslam Aleminin mübarek Miraç Kandilini kutluyor, bu mümtaz gecenin insanlığa barış, huzur, kardeşlik ve mutluluk getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Başkan Togar’dan Miraç Kandili Mesajı başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Başkan Togar’dan Miraç Kandili Mesajı ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ