24.05.2019 - Tekkeköy Gündem

Başkan Yılmaz ve Çakır Olimpiyatlara Davet Etti

  • 09 Temmuz 2017
  • 0 YORUM
  • 299 KEZ OKUNDU
Başkan Yılmaz ve Çakır Olimpiyatlara Davet Etti

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nın resmi maskotu Çakır ile birlikte Çiftlik Caddesi’nde vatandaşları selamladı. İşaret dili ile iletişim kurabilen ve bu özelliğiyle Türk spor tarihinin konuşabilen ilk maskotu olan Çakır, genç, yaşlı, çoluk çocuk tüm herkesin gönlünü fethetti. Samsun’luları olimpiyat oyunlarına davet eden Başkan Yılmaz ve Çakır ile vatandaşlar fotoğraf çektirmek için adeta birbirleriyle yarıştı.

İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları ile Samsun’dan Dünya’ya bir mesaj verileceğini belirten Başkan Yılmaz, “İçinde bulunduğumuz coğrafyada ve Ortadoğu’da yaşanan sorunların olduğu bir ortamda şehrimizde böylesine güzel bir etkinliğin olması başta Cumhurbaşkanımızın ve hükümetimizin talimatları ile gelişmiş olan öte yandan Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç beyin hiçbir şeyden sakınmaksızın bu olimpiyata en güzel şekilde ev sahipliği yapma yönündeki katkı ve çabaları, ev sahibi Büyükşehir Belediyesi olarak bizlerin onlara layık olma çabaları ile birleşince ortaya çok güzel bir şeyler çıkacak. Bugün iki Çakır’ımızla Çiftlik Caddemiz’de vatandaşlarımızla selamlaştık ve olimpiyatımızın ruhunu halkımızla birlikte yaşayalım istedik. Ülkemizin hak etmediği eleştirilere bu olimpiyatlar ile Samsun’umuzdan inşallah gerekli cevabı vereceğiz. Samsun ve laik hukuk devleti olan Türkiye, demokrasi ülkesi. Dünyanın en gelişmiş standartları ne ise Türkiye’de de o var. Ey Dünya bunu görün bilin. Bunu size bir kez daha Samsun’dan haykırıyoruz dercesine bu güzellikleri anlatmak ve bu güzelliklerin sahibi olmak gururu ile ev sahipliği yapmamız gerekiyor diye düşünüyorum” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Başkan Yılmaz ve Çakır Olimpiyatlara Davet Etti başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Başkan Yılmaz ve Çakır Olimpiyatlara Davet Etti ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ