23.05.2019 - Tekkeköy Gündem

Başkan Yılmaz “Tekkeköy’de Hava Kirliliğinin Önüne Geçmeliyiz”

  • 07 Nisan 2017
  • 0 YORUM
  • 306 KEZ OKUNDU
Başkan Yılmaz “Tekkeköy’de Hava Kirliliğinin Önüne Geçmeliyiz”

Samsun Valiliği tarafından Tekkeköy’de düzenlenen muhtarlarla buluşma toplantısına katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Tekkeköy’e yapılan yatırımlarla ilgili bilgiler verdi.

Başkan Yılmaz Tekkeköy Muhtarlarına yapıtğı konuşmasında “Tekkeköy’ün Büyükşehir Belediyesi sınırlarına girmesinden sonra olanlara bakın. 33 Bin kişilik stadyum, 7500 kişilik salon, Lojistik organize sanayi yapılıyor. Kapanacak olan Gülsan Sanayi Sitesi’nin esnafları büyük oranda buralara gelecek. Gıda Organize Sanayi Bölgesi açıldı. Buranın altında 1 metre kanalizasyon borusu yoktu. Tekkeköy’ün altına aşağı yukarı 30 Milyon liralık para harcadık, komple bir kanalizasyon tertibatı yaptık ve şu anki Atıksu arıtma Tesisine bağladık. Tekkeköy ilçe merkezinin hiçbir yerinde artık fosseptiğe giden atık yok. Hepsi bir altyapı tesisine bağlı. Bu yatırımları buradaki bir ilçe belediyesi nasıl yapsın. Önümüzdeki günlerde bu değişim ve gelişim devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Hava Kirliliğinin Mutlaka Önüne Geçmeliyiz

İlçenin geleceğinden umutlu olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı “Tekkeköy bana göre Samsun’un, nasıl Atakum kentsel olarak bir yerleşim ve önemli bir gelişim alanı olarak dikkat çekiyorsa, insanlar çok yakında burada yaşamayı, Atakum’da yaşamaya bile tercih eder hale gelecekler. Çünkü burası havaalanına yakın, çünkü burada iş merkezleri var. Bunun bir şartı var o da sanayideki kirliliğin önüne geçmeliyiz. Bu hava kirliliğini mutlaka önleyeceğiz. Bu hallolduğu takdirde insanlar burada ev bark sahibi olacak, buraya yönelecekler. Ben de bir Tekkeköy’lü olarak Tekkeköy’ümüzün geleceği ile ilgili çok umutluyum. Özellikle Lojistik Organize Sanayi bittiğinde Tekkeköy bir Tekkeköy daha olacak. Burada 500’e yakın insan çalışacak. Burası Samsunumuza ve ihracatçımıza değer katacak.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Başkan Yılmaz “Tekkeköy’de Hava Kirliliğinin Önüne Geçmeliyiz” başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Başkan Yılmaz “Tekkeköy’de Hava Kirliliğinin Önüne Geçmeliyiz” ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ