26.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Belediye İbadet Yerlerinin İhtiyaçlarını Karşılıyor

  • 05 Ekim 2017
  • 0 YORUM
  • 157 KEZ OKUNDU
Belediye İbadet Yerlerinin İhtiyaçlarını Karşılıyor

Tekkeköy ilçe sınırları içerisinde yer alan bütün Tekkeköy müftülüğüne bağlı cami, mescit, kuran kursu gibi ibadethanelerin inşat, bakım, onarım, çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmaları ile benzeri daha birçok ihtiyarcını her yıl düzenli olarak karşılıyor.

Her yıl düzenli olarak ibadethanelerin bir takım ihtiyaçlarını gideren Tekkeköy Belediyesi ayrıca belli aralıklarla tüm camilerin temizliğini yaparak vatandaşlarının hijyenik ortamda gönül rahatlığıyla ibadetlerini gerçekleştirmelerini sağlıyor. Yine tüm kabristanlıkların içerisindeki ağaçların budanmasından temizliğine kadar tüm bakımları belediye ekipleri tarafından her yıl düzenli olarak yapılıyor.

Yerel seçimlerin akabinde üç buçuk yıl içerisinde ibadethanelerin her türlü ihtiyarcını gidermeye çalıştıklarını söyleyen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “İlçemiz sınırları içerisindeki tüm cami, mescit ve kuran kurslarımızın ihtiyaçlarını ve taleplerini elimizden geldiğince karşılamaya çalışıyoruz. Camilerimiz yüce dinimiz İslam’ın en kutsal mekânlarıdır. Tekkeköy Belediyesi olarak eğitime yönelik sürdürdüğümüz bakım ve onarım çalışmalarını kutsal mekânlarımıza da uyguluyoruz. Şimdiye kadar bu konuda toplam 97 cami, mescit, kur’an kursu gibi farklı ibadethanelerimizin bakım, onarım, boya, çevre düzenlemesi, peyzaj, tesisat, perde duvarı, taş parke, inşat gibi farklı ihtiyaçlarını gerçekleştirdik. Bunun yanında ibadethanelerimizden ve cemaatinden gelen tüm talepleri yerine getirdik. İlçemizde elimizin değmediği ulaşamadığımız neredeyse bir tane bile ibadethanemiz kalmadı. Camiler bizlerin ibadet yaptığımız yerlerin dışında birlik ve beraberliğin, sosyalleşmenin, yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel şekilde icra edildiği mabetlerimizdir. İbadethanelerimizin dinimizin emrettiği koşullara ve temizlik kurallarına uygun olmalıdır. Temizlik dinimizde önemle ele alınmış ve bazı temel ibadetler için farz kılınmıştır. Öyle ki, gerekli ve yeterli temizlik yapılmadan namaz kılmak mümkün ve muteber değildir. Nitekim sağlık, sıhhat ve afiyet için de temizlik, başta gelen esaslardandır. Peygamber Efendimiz “Temizlik imanın yarısıdır” buyurmuştur. Bizlerde ibadethanelerimizin dinimize uygun temiz, tertipli düzenli, bakımlı olması için elimizden geleni yapıyor ve tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Belediye İbadet Yerlerinin İhtiyaçlarını Karşılıyor başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Belediye İbadet Yerlerinin İhtiyaçlarını Karşılıyor ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ