25.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Bir Yetim Gülerse Dünya Güler

  • 21 Haziran 2016
  • 0 YORUM
  • 678 KEZ OKUNDU
Bir Yetim Gülerse Dünya Güler

Ramazan ayının 15. gününde kutlanan “Dünya Yetimler Günü” dolayısıyla 80 aile ve yaklaşık 300 yetim çocuk Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Samsun İHH tarafından düzenlenen organizasyonla iftarda bir araya geldi.

Atakum Sanat Merkezi bahçesinde düzenlenen iftara katılan protokol üyeleri çocuklarla yakından ilgilendi. Burada çocuklara yalnız olmadıklarını, devlet olarak, belediye olarak sürekli yanlarında olduklarını ifade eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı “Bizler için örnek ve güzel insan olan Rahmet Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) küçük yaşta anne ve babasını kaybederek yetim kalmıştır. Dolayısıyla efendimiz yetimler konusunda çok hassastı ve ümmetinin de yetimlere karşı şefkat ve merhametli olmasını bizlere her daim buyurmuştur. Bu münasebetle bugün istedik ki yetim kardeşlerimiz ve siz değerli misafirler ile bir arada olalım, başı rahmet ortası mağfiret sonu kurtuluş olan bu mübarek Ramazan ayının böylesi anlamlı bir gününde hep birlikte aynı sofrayı paylaşalım. Unutmayalım, Yetim Gülerse Dünya Güler.” ifadelerini kullandı.

Konuşma sonrası iftar programına katılan protokol üyeleri, çocuklarla birlikte iftarını açtı. İftar sonrası Vali İbrahim Şahin ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan da iftar alanına gelerek yetim çocuklarla yakından ilgilendi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Bir Yetim Gülerse Dünya Güler başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Bir Yetim Gülerse Dünya Güler ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ