24.05.2019 - Tekkeköy Gündem

Bulvar AVM’de Çocuk Şenliği Yaşanacak

  • 17 Nisan 2016
  • 0 YORUM
  • 308 KEZ OKUNDU
Bulvar AVM’de Çocuk Şenliği Yaşanacak

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Bulvar AVM’de çok çeşitli etkinlikler düzenlenecek. 20-21-22-23 Nisan tarihlerinde düzenelenecek olan eğlenceli etkinliklere 7’den 70’e tüm Samsunlular davetli.

Teknolojinin gelişmesi ile zamanlarının büyük bir kısmını televizyon ve bilgisayar başında geçiren çocuklar geleneksel oyunları da unuttuğu maalesef çağımızın gerçeği.. Günümüzde daha çok ruhsuz ve soguk ekranları kendilerine arkadaş edinen çocuklar düşünülerek oluşturulan bu oyun alanları ile; çocuklara eski sokak oyunları deneyimi yaşatılırken, oyun oynarken kendi kültürlerini tanıma fırsatı da verilecek. Çocuklar; liderlik kurallarına uyma, paylaşmayı bilme, zamanı verimli kullanma ve zihinsel beceriler kazandıran bu oyunları oynarken büyüklerde anılarını tazelemiş olacak.

Birbirinden sevimli maskotlardan oluşan grup, 20-21-22 Nisan tarihlerinde 16:00-17:30 saatleri arasında ve 23 Nisan’da ise 15:00-16:00 saatlerinde çocuk şarkıları eşliğinde eğlenceli gösteriler suncak. Sevimli Brass Ekibi çocukların da interaktif olarak katılabilecekleri bir show sahneleyerek onlara unutamayacakları bir deneyim yaşatacaklar.

Alpino çocuk tiyatrosu “Mutluluklar Ülkesi” adlı tiyatro eseri ile 23 Nisan tarihinde Bulvar AVM’de çocuklarla buluşacak. Mutluluklar ülkesinde gerçekleşen tiyatro oyunu, çocuklara geri dönüşümün önemini ve bilgisayar oyunlarının zararını vurgulayan bir mesaj verecek.

Çocukların en sevdikleri etkinliklerden biri olan yarışmalar, tiyatro eğitmeni Cihat Sevindik’in moderatörlüğünde gerçekleşecek. Bu yıl beşincisi yapılacak olan çocuk şenliğinde her yıl olduğu gibi bu yıl da dans, mandal kapmaca, sandalye oyunu gibi birçok eğlenceli yarışma ile çocuklar kıyasıya yarışacak. Cihat Abi, yarışmalar boyunca katılım gösteren tüm çocuklarımıza sürpriz hediyeler armağan edecek.

Pera Sanat işbirliği ile gerçekleşecek atölyelerde Türk Bayrağı ve 23 Nisan temaları işlenecek. Ayrıca 22 Nisan Cuma günü gerçekleştirilecek marakas müzik aleti yapımı atölyesinde çocuklar kendi yaptıkları müzik aleti ile 23 Nisan şarkılarına ve marşlarımıza ritim tutarak eşlik edecekler.

Bulvar AVM’de gerçekleştirilecek olan etkinlikler ücretsiz olup, 7’den 77’ye tüm Samsunlular Bulvar AVM Meydan Alanı’nda 23 Nisan şenliklerine davetlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Bulvar AVM’de Çocuk Şenliği Yaşanacak başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Bulvar AVM’de Çocuk Şenliği Yaşanacak ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ