22.05.2019 - Tekkeköy Gündem

Bursa’daki Samsun’luların Hasreti Giderilecek

  • 06 Mayıs 2016
  • 0 YORUM
  • 446 KEZ OKUNDU
Bursa’daki Samsun’luların Hasreti Giderilecek

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Bursa Samsun Günleri’nin açılışına katılarak Bursa’da yaşayan Samsun’lulara önemli bir müjde verdi.

Bursa Samsun Dernekleri Federasyonu (SAMDEF) tarafından gerçekleştirilen, Bursa Samsun Günleri’nin açılışı büyük bir coşkuya sahne oldu. Bursa ve Samsun’da yaşayan Samsunluların akın ettiği Samsun tanıtım günleri töreninde konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Biz de Bursa’da yaşayan Samsunlular için Samsun’da bir gün yaparız. Şimdi imkanlarımız çok geniş. Öyle otobüslerle falan uğraşmaya da gerek yok. Uçakla Bursa’daki Samsunlularımızı şehrimize götürüp onlara Samsun’un hasretini gidertmiş oluruz” ifadelerini kullandı.

Konuşmasında teröre lanet okuyan ve birlik beraberlik vurgusu da yapan Başkan Yılmaz, “Ülkemizin birliğe ve beraberliğe su gibi ihtiyaç duyduğu bir anda kültürümüzün, sanatımızın, sahip olduğumuz hasretleri burada ortaya koyup beraberce özlem giderdiğimiz bu güzel ortam ülkemizin ne kadar büyük bir kültürel zenginliğe sahip olduğunu gösteriyor. Burada oluşan birlik tablosu bir kez daha bizleri derinden etkiledi” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye Samsun ve Bursa’yı kardeş yapalım diyen Başkan Yılmaz, ortak işler yapıp ortak projeler geliştirebileceklerini belirtti. İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın eşinin de Samsunlu olduğunu hatırlatan Başkan Yılmaz’ın, “Bir beyefendiye sormuşlar. Nerelisiniz demişler o da hanımköylüyüm demiş. İçişleri Bakanımız Sayın Efkan Ala Beyin değerli eşleri de Ladikli. Biz kaleyi içten fethetmişiz” sözleri salondan büyük alkış aldı.

Açılışa İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç katıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Bursa’daki Samsun’luların Hasreti Giderilecek başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Bursa’daki Samsun’luların Hasreti Giderilecek ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ