25.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Büyüklü Güreşlere Hazırlanıyor

  • 18 Ağustos 2017
  • 0 YORUM
  • 506 KEZ OKUNDU
Büyüklü Güreşlere Hazırlanıyor

Tekkeköy Haber – Yağlı Güreşler heyecanı Büyüklü mahallesinde yapılan yeni güreş sahasında 28 Ağustos Pazartesi günü gerçekleşecek. Bu sene yedincisi gerçekleştirilecek olan Tekkeköy Belediyesi 7. Geleneksel Yağlı Güreş organizasyonu için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor.

Yağlı güreşlerin önemi ile ilgili açıklamalarda buluna Tekkeköy Belediye Başkanı Togar “Geleneksel olarak her yıl düzenlediğimiz yağlı güreşlerimizin bu yıl yedincisini gerçekleştireceğiz. Her geçen gün daha büyük bir heyecan ve katılımla tarihi değerini günümüze yansıtan Ata sporumuzu yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak için bu ve bu gibi organizasyonların sayısı arttırılmalı. Bizimde amacımız bu gibi organizasyonlar ile Peygamber sporu olarak nitelendirilen Ata sporumuz güreşleri yediden yetmişe herkese benimsetmek ve geleceğe taşıyabilmektir. Bu konuda da oldukça başarılı olduğumuza inanıyorum.” dedi

Büyüklü mahallesinde birçok madalya kazanan genç sporcu olduğuna değinen Hasan Togar, “İlçe halkımızın güreşe ilgili olması ve çocuklarını ata sporumuza yöneltmeleri ile Belediyemiz bünyesinde güreş eğitimi başlattık. Onlarca gencimiz ve çocuklarımız burada ata sporumuzu öğreniyor. Yine ilçemizde özellikle Büyüklü Mahallemizde birçok madalya kazanan sporcumuz yetişti. Güreşlere ve güreşe ilgili bir halkın olması bizi daha da heyecanlandırıyor. Burada yaptığımız organizasyona Samsun’umuzun tüm ilçelerinin yanında civar illerden de yüzlerce insan geliyor. Ata sporumuza yaşamak, yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak adına her yıl aralıksız güreşlerimizi düzenlemeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Büyüklü Yağlı Güreş

“Tüm Halkımızı Davet Ediyorum”

Vatandaşları bu keyifli organizasyonu izlemeye davet eden Tekkeköy Belediye Başkanı, “‘Güreşlerimizi her yıl aralıksız gerçekleştiriyoruz. Ülkemizin dört bir yanından seyirciler güreşleri izlemek için ilçemize akın ediyor. Hedefimiz en kısa zamanda her türlü donanıma sahip tribünleri olan bir güreş sahasını ilçemize, Büyüklü Mahallemize kazandırabilmektir. Bu konuda da çalışmalarımız devam ediyor. 28 Ağustos Pazartesi günü Büyüklü Mahallemizdeki yeni güreş sahamızda düzenleyeceğimiz Tekkeköy Belediyesi 7. Geleneksel Yağlı Güreş organizasyonumuza tüm halkımı davet ediyorum” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Büyüklü Güreşlere Hazırlanıyor başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Büyüklü Güreşlere Hazırlanıyor ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ