22.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Büyüklü Yağlı Güreşleri Pehlivanları Belli Oldu

  • 08 Ağustos 2017
  • 0 YORUM
  • 529 KEZ OKUNDU
Büyüklü Yağlı Güreşleri Pehlivanları Belli Oldu

Tekkeköy Belediyesi önderliğinde bu yıl 7. kez düzenlenen geleneksel Büyüklü yağlı güreş organizasyonunun ayrıntıları belli olmaya başladı.

28 Ağustos’ta gerçekleştirilecek olan organizasyona Kırkpınar’ın önemli isimleri davet edildi. Davetliler arasında 2017 Kırkpınar birincisi İsmail Balaban, 2017 Kırkpınar ikincisi Orhan Okulu, 2017 Kırkpınar üçüncüleri Hamza Köseoğlu ve Şanan Yılmaz, baş pehlivan Recep Kara, Salih Erinç ve daha bir çok önemli isim yer alıyor.

Toplam 13 Bin Liralık Ödül

Büyüklü Yeni Spor Sahasında gerçekleşecek olan organizasyonda toplam 13 farklı kategoride güreş müsabakaları gerçekleşecek. Baş pehlivanın 390 lira kazanacağı organizasyonda toplam 13 bin liralık ödül her yaştan sporculara dağıtılacak, oynanan tüm kategorilerde ilk sekize girenler ödüllendirilecek.

Bu yıl 7. defa düzenlenecek organizasyonun tertip komitesinde Tekkeköy Kaymakamı Günay Öztürk, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, eski Büyüklü Belediye Başkanı Avni Şenel, Belediye Meclis Üyesi Adem Bolat ve iş adamları yer alıyor.

Önemli baş pehlivanların katılımı ile izleyenleri keyifli vakitler geçirmesi planlanan organizasyon 28 Ağustos Pazartesi günü Büyüklü Yeni Spor Sahasında saat 9’da başlayacak.

Tekkeköy Gündem – Tekkeköy Haber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Büyüklü Yağlı Güreşleri Pehlivanları Belli Oldu başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Büyüklü Yağlı Güreşleri Pehlivanları Belli Oldu ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ