22.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Büyükşehir Belediyesi’nden İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

  • 31 Mayıs 2016
  • 0 YORUM
  • 339 KEZ OKUNDU
Büyükşehir Belediyesi’nden İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Belediyeler Birliğinin ortaklaşa düzenlediği panelde İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda bilgilendirme yapıldı.

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında tüm çalışanların alması gereken İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi iki oturum şeklinde gerçekleştirildi. İlk oturumda daire başkanları, birim amirleri ve şube müdürleri için gerçekleştirilen panel, ikinci oturumda ise Büyükşehir ve İlçe belediyeleri personellerine yönelik olarak yapıldı. İş kazalarını en aza indirmek, güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamı oluşturmak amacıyla yapılan eğitimler kapsamında birçok belediye personeli bilgilendirildi.

Panelde, Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Muzaffer Koç ‘Kamu Kurumlarında İş Sağlığı ve Güvenliği’, İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Reşit Erçetin ‘Ramak Kala Olayları ve İş Kazaları’, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İş Güvenliği Uzmanı Barış Kuzucu ‘Kamu Kurumlarında; İş Sağlığı Güvenliği ve Kurulları’, Samsun Büyükşehir Belediyesi İş Sağlığı ve Güvenliği Müdürü Zikri Tuzcu ‘Kamu Kurumlarında İş Sağlığı Güvenliğinde Eğitim Modülleri’ ve Samsun Büyükşehir Belediyesi SASKİ İş Güvenliği Uzmanı Hakan Aksu tarafından ‘Kazılarda İş Sağlığı ve Güvenliği’ başlıklı sunumlar gerçekleştirildi.

Sağlık ve güvenlik için tedbirleri her zaman üst seviyede tuttuklarını belirten Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt, “Belediyemizde iş güvenliği ve sağlığı konusuna büyük hassasiyet gösteriyoruz. Özellikle arazide çalışan personelimizin iş elbiselerini ve kasklarını kullanmaları konusunda uyarıyor, kontrolünü yapıyoruz. İş kazalarını en aza indirmek, hatta hiç yaşanmamasını sağlamak adına yapılan bu tür eğitimler personelimize ve bize büyük bilgi birikimi sağlıyor. Bu kapsamda şehir dışından gelerek bizlere bu eğitimi veren hocalarımıza ve uzmanlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Büyükşehir Belediyesi’nden İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Büyükşehir Belediyesi’nden İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ