22.03.2019 - Tekkeköy Gündem

CHP İl Yönetimi Evci Deresindeki Islahı İnceledi

  • 05 Mayıs 2016
  • 0 YORUM
  • 453 KEZ OKUNDU
CHP İl Yönetimi Evci Deresindeki Islahı İnceledi

Terme Evci’de planlanan dere ıslahıyla ilgili incelemelerde bulunan CHP Samsun İl Başkanı Dere yatağı ıslah çalışmalarının, halka sorulmadan ve ciddi bir mühendislik incelemesi sürecinden geçirilmeden uygulandığını vurguladı.

CHP İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, bu bölgenin coğrafi konumundan dolayı belli aralıklarla sel baskınlarına maruz kaldığına ve bölge halkının yaşanılan sel felaketinden dolayı mağduriyetine dikkat çekerek, “Büyükşehir Belediyesi, yine kimseyi dinlemeden iş yapıyor. Dere ıslah çalışmasını yakından izledik. Biz görüyoruz, yöre halkı da görüyor. Yine hangi rantın peşindesiniz? Gördüğümüz kadarıyla nehir yatağının kesit alanı küçültülüyor. Dolayısıyla, bu durum sel riskine davetiye çıkarmak demektir. Nehir yatağına yapılan istinat duvarında, perde beton dökülmesi gerekirken bu yapılmamış.” ifadelerini kullandı.

Dere civarına yapılan yığma taş duvar sisteminin, derenin debisi arttığında akan suya dayanamayacak güçte olduğunu belirten CHP İl Başkanı Akcagöz, “Sel durumunda, duvarın çökmesi işten bile değil. Su mecraı da kapanabilir. Bu tip yığma taş istinad duvarları, karayolları kenarlarında toprak kaymasını önlemek için yapılmaktadır. Görünen o ki, birkaç mevcut yapıyı himaye etmek için bu ıslah projesini gerçekleştiriyorlar. Bu güzergah değişikliğini bu nedenle yapıyorlar. Doğal dere yatağını değiştirmek suretiyle su taşkınlarına davetiye çıkarıyorlar. Taşkın suyun çevreye vereceği zararı tahmin bile edemiyorum. Bundan önce de bu yörenin bu tarz felakete maruz kaldığı düşünülürse, bu düpedüz bu beldeye yapılacak ihanettir.” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
CHP İl Yönetimi Evci Deresindeki Islahı İnceledi başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

CHP İl Yönetimi Evci Deresindeki Islahı İnceledi ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ