22.05.2019 - Tekkeköy Gündem

‘Demokrasi Günü Bilgi Yarışması’ Uygulaması Akıllı Telefonlarda

  • 04 Kasım 2016
  • 0 YORUM
  • 655 KEZ OKUNDU
‘Demokrasi Günü Bilgi Yarışması’ Uygulaması Akıllı Telefonlarda

TÜBİTAK desteğiyle hazırlanan darbe girişimini insanlara anlatmak için iOS ve Android işletim sistemlerinde kullanılabilen uygulama hazırladı.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Teknokent’te cep telefonu uygulamaları üzerine çalışan girişimci Ahmet Akkök, FETÖ’nün hain darbe girişiminin ardından ekibiyle insanlara darbe girişimini anlatmaya karar verdi.

Resmi kaynaklardan alınan sorularla bilgi yarışması hazırlayan ekip, 6 seviyede 120 soruluk “15 Temmuz Bilgi Yarışması” uygulamasını hizmete sundu.

iOS ve Android işletim sistemi için hazırladıkları uygulamanın Windows çalışmalarını sürdüren ekip, kanlı darbe girişimini dünyaya anlatmak için soruları farklı dillere çevirerek daha çok kullanıcıya ulaşabilmeyi hedefliyor.

Uygulama Farklı Dillere Çevrilecek

Girişimci Akkök, uygulamanın yapımı aşamasında Apple ve Google ile bazı sorunlar yaşadıklarını belirterek, “Öncelikle Google, uygulamamızdaki ’15 Temmuz’ ismini istemedi. Biz o yüzden Google’deki ismini ‘Demokrasi Günü Bilgi Yarışması’ yaptık. Apple’da ise ’15 Temmuz Bilgi Yarışması’ adı altında çıktı fakat FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in geçtiği bir isme itiraz ettiler. Sonunda biz de o ismi kaldırdık, baş harflerini yazarak kısalttık.” ifadelerini kullandı.

Akkök, kazanç beklentileri olmadığını kaydederek, darbe girişimini anlatmak için uygulamayı farklı dillere de çevireceklerini, bunun vatani bir görev olduğunu sözlerine ekledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
‘Demokrasi Günü Bilgi Yarışması’ Uygulaması Akıllı Telefonlarda başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

‘Demokrasi Günü Bilgi Yarışması’ Uygulaması Akıllı Telefonlarda ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ