19.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Hasan Togar’dan Önemli Açıklamalar

  • 18 Nisan 2016
  • 0 YORUM
  • 427 KEZ OKUNDU
Hasan Togar’dan Önemli Açıklamalar

Geçtiğimiz günlerde kırsal mahalle muhtarlar ile bir araya gelen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar bugün merkez Mahalle muhtarları ile de bir araya gelerek ilçedeki son gelişmeler ve çalışmalar hakkında önemli bilgiler verdi.

Havaların ısınması ile daha da tempolu çalıştıklarını belirten Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar “Bu yıl içinde inşaatını başlatacağımız, hayata geçireceğimiz çok güzel hizmetlerimiz olacak. Özellikle 2017 yılı içerisinde düzenlenecek olimpiyatlara kadar ilçe merkezimizdeki altyapı, aydınlatma, yol ve kaldırım çalışmaları tamamen bitecek. İlçe merkezindeki tüm mahallelerimizi taş parke ve asfalt ile kaplayacağız. Yeni yapılan yol kenarlarındaki uygun olan kaldırımlara da ağaçlar ekmeye gayret ediyoruz. Yoğun yapılaşmanın içerisinde yeşilin büyüsü ve güzelliği sokaklarımıza ayrı bir görünüm katıyor” ifadelerini kullandı.

Mahallelere bilgi evleri geliyor

Mahallelerde özellikle kırsal mahallelere bilgi evleri kurmayı planladıklarını dile getiren Tekkeköy Belediye Başkanı “Mahallelerimize bir muhtar odası ile öğrencilerin ödevlerini yapabileceği bilgisayar ve internet gibi her türlü donanıma sahip bir salonu olan bilgi evleri kuracağız. Böylelikle hem muhtarların mahallelerinde bir yeri olacak hemde öğrencilerin ders çalışıp, araştırmanı ve ödevlerini yapacakları yerleri olacak” ifadelerini kullandı.

Lojistik köy ilçeye değer katacak

Lojistik Köy projesinin Tekkeköy’e katacağı değerden bahseden Tekkeköy Belediye Başkanı şehrin merkezinde açılması planlanan öğrenci yurdunun ilçede hareketlilik sağlayacağını belirterek “İlçemizde yapımı devam eden ve bu yıl sonunda bitirilmesi planlanan lojistik köy projesi Tekkeköy’ümüzün değerine değer katacak. Sanayi, kültür, tarih kenti ilçemiz şimdi de bölgenin lojistik üssü olacak. Bu yatırım ilçemizin ticaret hacmini arttıracak ve ekoomisinide hareketlendirecek. Lojistik köy projesinin hayat bulması ile yıllardır ilçemizin hayalini kurduğu bir fakültenin de ilk temelleri atılmış olacak. Bizler buraya bir fakültenin kurulması gerektiğini özelliklede bu bölgeye lojistik ile ilgili bir fakültenin kurulmasının gerektiğini her zaman dile getiriyoruz. Buna bağlı olarak da ilçe merkezimizdeki hizmet binamızı 120 kişi kapasiteli öğrenci yurtu olarak kredi yurtlar kurumuna vereceğiz. Gençlik ve Spor Bakanımız sayın Akif Çağatay Kılıç buranın boşaltılması halinde yurt olması konusunda gerekli talimatları vermişti. İlçe merkezinde 120 kişilik bir yurdun olması esnaf ve ilçenin hareketliliği açısından çok büyük önem arz ediyor. İnşallah ilçemiz kısa sürede hem bir fakülteye hemde öğrenci yurduna kavuşur.” ifadelerini kullandı.

2016 yılı Kutlukent bölgesinin yılı olacak

Bu yıl özellikle Kutlukent bölgesinde yatırımların yoğunlaşacağını söyleyen Başkan Togar “2016 yılı içerisinde Kutlukent bölgemizde bir çok proje hayata geçecek. 80. Yıl parkını tüm ekipmanları ve çevresiyle sil baştan yeniden düzenledik. Herkesin oturup sohbet edeceği, misafirlerini ağırlayacağı çok güzel ve nezih bir aile mekanı yaptık. Yine bu bölgeye her türlü donanıma sahip hanımlar konağı inşa edeceğiz. Hamınlar konağı projemiz tamamlandı. Yakında inşaati başlayacak. Bayanların halk eğitim ve farklı alanlarda kursları göreceği toplantılar ve günler yapabileceği üç katlı bir binaya yakında kavuşacaklar. Kutlukent bölgemize birde spor kompleksi kazandırıyoruz. Onunda proje çalışmaları tamalandı. Yakında inşaati başlayıp kısa sürede hizmete açılacak. İlçenin her tarafında çalışmalarımız ve projelerimiz Büyükşehir Belediyemiz ve diğer kurumlarla koordineli şekilde devam ediyor” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Hasan Togar’dan Önemli Açıklamalar başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Hasan Togar’dan Önemli Açıklamalar ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ