Tekkeköy Gündem

Hayvan Hırsızları Tutuklandı

Samsun İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü, Tekkeköy İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince hayvan hırsızlığı konusunda incelemelerde bulundu.

Samsun Valiliğindenn yapılan “Cumhuriyet Savcısının talimatları doğrultusunda, İ.T.,Ş.T,O.T,N.T,O.Y,ve G.K isimli altı şüphelinin Tekkeköy İlçesindeki ahırlarında yapılan aramada, çalıntı olduğu değerlendirilen toplam 39 adet Büyükbaş ve bir adet Küçükbaş hayvan ele geçirildi. (Hayvanların 14 adedinin kulak küpesiz, 20 adedinin kulak küpesinin değiştirilmiş olduğu tespit edildi.)

Bahse konu şüpheliler, Cumhuriyet Savcısının talimatıyla gözaltına alındı. Ele geçen hayvanlardan, sahibi tespit edilen 16 Büyükbaş ve bir Küçükbaş hayvan sahiplerine teslim edildi. Şüpheli ifadeleri ve yapılan araştırmalar neticesinde, Canik İlçesinde, şüphelilerden Ş.T’ye ait ahırda yapılan aramada sekiz adet kulak küpesiz ve 31 adet küpeli hayvan tespit edildi. Çalıntı olduğu tespit edilen bir Büyükbaş hayvanın sahibine teslimi gerçekleştirildi” ifadeleri kullanıldı.

Gözaltına alınan altı kişiden ikisinin tutuklandığı dört kişinin tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı açıklandı.