25.05.2019 - Tekkeköy Gündem

Hayvan Pazarı Yeni Yerine Taşınıyor

  • 27 Nisan 2016
  • 0 YORUM
  • 458 KEZ OKUNDU
Hayvan Pazarı Yeni Yerine Taşınıyor

Tekkeköy Pınar mahallesinde ilçenin göbeğinde bulunan küçük ve büyük baş hayvan satış pazarı ilçe merkezi dışındaki uygun alana taşınıyor.

Tekkeköy Pınar mahallesinde bulunan hayvan pazarını kaldırarak daha uygun bir yere taşıyacaklarını söyleyen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar “Hayvan pazarının yerinin uygun olmadığını çok kez dile getirdik. Geçmiş dönemde yapılırken dahi oranın uygun olmadığını ve ilçenin merkezinin dışında bir yerde olmasını söyledik. Vatandaşlarımızda aynı tepkiyi verdi ama nedense bunca tepkiye rağmen oraya bu uygunsuz yapı yapıldı. Bizde halkımıza söz verdik. Seçilmemiz durumunda ilçemiz merkezinde pınar mahallemize yapılan bu uygunsuz yapıyı buradan kaldıracağız dedik ve sözümüzü tutuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Hayvan pazarı mezbahane tesisi yanına taşınıyor

Belediyenin mezbahane tesisi arkasındaki arsanın yeni hayvan pazarı olarak düzenleneceğini belirten Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar “Her türlü donanıma sahip bir hayvan satış pazarı planladık. Yer konusunda bir çok alan araştırdık ama en uygun mekanın mezbahane tesisimizin yanındaki arsa olduğuna karar verdik. Yaklaşık 5 bin metre karelik alana yapacağımız yeni hayvan pazarının projeleri tamamlandı. Yer için istimlak ve kamulaştırma çalışmalarımız başladı. Bu yıl içerisinde inşallah hayvan pazarımızı yeni yerine yapmış olacağız. İlçenin ortasında pınar mahallemizde görüntü ve çevre kirliliği, pis koku ile halk sağlığı için uygun olmayan alanda bulunan hayvan pazarı artık her türlü donanıma sahip şehrin dışında ve yerleşim yerinden uzakta hizmet verecek.” dedi

Yeni hayvan pazarının yapılması ile eski hayvan pazarında uygulanan canlı hayvan muayenesi veterinerler tarafından yapılmaya devam edecek. Özellikle hayvanlardan insanlara geçen hastalıklar ve insan sağlığını tehdit edecek hayvanların taşıdığı hastalıklar konusunda dikkatli davranılarak şüpheli hayvanların satışı gerçekleştirilmeyecek.

Yeni açılacak olan tesisin her türlü sosyal donanıma sahip olacağını vurgulayan Tekekköy Belediye Başkanı “Yeni hayvan pazarında çay ocağı, satıcıların dinlenme yeri, satış ve pazarlık alanı, mescit, lavabolar ve tuvaletler gibi her türlü detayın düşünüldüğünü yeni hayvan pazarı ile bir çok sorun ortadan kalkacak. Halkımızı rahatsız eden her türlü olumsuzluk da böylelikle ortadan kalkacak.” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Hayvan Pazarı Yeni Yerine Taşınıyor başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Hayvan Pazarı Yeni Yerine Taşınıyor ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ