18.03.2019 - Tekkeköy Gündem

İl Başkan Adayı Basınla Buluştu

  • 11 Ekim 2017
  • 0 YORUM
  • 163 KEZ OKUNDU
İl Başkan Adayı Basınla Buluştu

Samsun İl Başkan adayı Mehmet Teyyare Atakum’da basın mensuplarıyla kahvaltıda buluştu.

Kahvaltıda basın mensuplarına hitap eden Mehmet Teyyare “Hepinizin malumu olduğu üzere AK PARTİMİZ teşkilatları bir kongre süreci yaşamaktadır. Sayın cumhurbaşkanımız ve genel başkanımızın tekrar partimizin başına geçmesiyle birlikte yeni bir süreç de başlamış oldu. Bu süreçte il ve ilçe kongreleri gündeme alındı. Bazı ilçelerde kongreler yapıldı. İl kongreleri ise bu yeni başlayan sürecin en önemli halkasını oluşturuyor. Çünkü hiç kuşku yok ki bir partinin başarılı olabilmesi güçlü bir teşkilat yapılanmasıyla mümkündür” dedi.

Yenilenmenin önemine dikkat çeken İl Başkan adayı “15 yıldır iktidarda olan partimizin teşkilatlarında da bir hücre yenilenmesine ihtiyaç duyulduğu açıktır. Bu durum sayın cumhurbaşkanımız tarafından da sık sık dile getirilmektedir. Biz de Samsun teşkilatında sil baştan bir yenilenmenin gerekliliğine inanarak, sayın cumhurbaşkanımızın yüküne omuz vermek gayesiyle il başkanlığına aday olduğumuzu açıklamıştık. Yaşanan bu süreçle ilgili duygu ve düşüncelerimizi siz değerli basın mensuplarıyla paylaşmak sizlerin de değerli katkılarını almak maksadıyla toplanmış bulunmaktayız” ifadelerini kullandı.

Ortak akla her zamankinden daha çok ihtiyaç ollduğunu belirten Ak Parti İl Başkan Adayı “Yola çıktığımız ilk günden itibaren şunu vurguluyoruz: Ortak akıl. Basınıyla, sivil toplumuyla, meslek kuruluşlarıyla, halkımızla kısaca bu şehirde yaşayan herkesin ortak aklı. Buna her zamankinden fazla ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Halkından kopuk, sivil toplumdan kopuk bir parti teşkilatı düşünülemez. Vatandaşının il başkanından randevu alamadığı bir teşkilat düşünülemez. Bir gazeteci arkadaşımızın yazdıklarından dolayı işinden kovulmasını talep eden bir teşkilat düşünülemez. Resmî kurumlarda, belediyelerde vatandaşın yaşadığı birtakım problemlere duyarsız bir teşkilat düşünülemez. Fetö ile mücadele eden bir liderin partisinde tüm birimleriyle, tüm varlığıyla liderine destek veren bir teşkilat olmazsa olmazdır. Birtakım yanlışlara bulaşmış kişilerin, AK PARTİMİZİ bir dava partisi değil menfaat elde etme aracı olarak görenlerin bizim teşkilatımızda yeri olamaz” ifadelerini kullandı.

Partinin bundan sonra başarılı olmasının şartlarını söyleyen Teyyare “Hepsinden önemlisi birbirine güvenmeyen, küskünler ordusu halini almış bir teşkilatın başarılı olma şansı yoktur. O bunun adamı, bu bunun adamı yaklaşımının hakim olduğu bir teşkilat düşünülemez. Buradan açık yüreklilikle ifade ediyorum ki: Biz kimsenin adamı olmadık olmayacağız. Biz milletin adamı olan Recep Tayyip Erdoğan’ın çizdiği hedeflere ulaşmada var gücümüzle çalışacak olan hizmet erleriyiz. 2019 yılında yapılacak olan önce mahalli idareler sonra da cumhurbaşkanlığı seçimlerinin önemini kavramış ve bu önemin getirdiği sorumluluğu tüm benliğinde hisseden bir ekibiz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
İl Başkan Adayı Basınla Buluştu başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

İl Başkan Adayı Basınla Buluştu ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ