26.03.2019 - Tekkeköy Gündem

İlkadım’da 24 Bin Kişilik İftar Çadırı Kuruldu

  • 26 Mayıs 2017
  • 0 YORUM
  • 413 KEZ OKUNDU
İlkadım’da 24 Bin Kişilik İftar Çadırı Kuruldu

CHP İlkadım İlçe Başkanı Fatih Türkel İlkadım ilçesi İlyasköy Mahallesi’nde 800 kişilik iftar çadırı kurduklarını ve Ramazan Ayı Boyunca 24 bin kişiye iftar yemeği vermeyi planladıklarını açıkladı.

İlkadım İlçesi’nde 6 mahallenin kolaylıkla ulaşabilecekleri alan belirlendi. Alanda yapılan gerekli düzenleme çalışmalarının sonrsında çadır kuruldu. İstanbul Beşiktaş Belediye Başkanımız Av. Murat Haznedar’ın, Türkiye’de 6 ilde iftar çadırı kurma kararı vermesi üzerine İlkadım ilçe başkanlığı talepte bulundu.

CHP İlkadım ilçe başkanı yaptığı açıklamada “İlkadım’da İlyasköy’de belirlenen arsada altyapı düzenlemelerinin ardından 800 kişilik iftar çadırımızı kurduk. Bu çadırda yine Beşiktaş Belediyesi’nin desteğiyle günde 800 kişiye iftar yemeği vereceğiz. Bunun için İlçe Başkanlığımızda çalışma ve planlamalarımızı yaptık. Arkadaşlarımız arasında da görev bölümü yaparak çadırımızı hazır hale getirdik.” dedi.

Samsun’da Yaşlı ve Muhtaçların Evlerine Hizmet

Günlük 800 kişiye verilmesi hedeflenen ifttar yemeğinin Ramazan Ayı boyunca yaklaşık 24 bin kişiye verilmesi planlanıyor. İftar çadırı ile ilgili açıklamalarda bulunan CHP İlkadım İlçe Başkanı Fatih Türkel, “İlkadım Fatih, Yenidoğan, İlyasköy, Kışla, Anadolu, Yaşar Doğu Mahalleleri muhtarları ,le de görüşmeler yaparak yatalak, evden çıkamayan yaşlı, ihtiyaç sahiplerini de belirledik. Ramazan boyunca bu vatandaşlarımızın da evlerine iftar yemeği götüreceğiz. İlkadımlı hemşehrilerimizi iftar çadırımıza birlikte iftar açmaya davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
İlkadım’da 24 Bin Kişilik İftar Çadırı Kuruldu başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

İlkadım’da 24 Bin Kişilik İftar Çadırı Kuruldu ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ