Tekkeköy Gündem

İş Adamları Tekkeköy’de Buluştu

Samsun Valisi Osman Kaymak ve Samsun Mobilyacı İş Adamları Derneğine bağlı İş Adamları Tekkeköy Bayraktepe‘de kahvaltı programında buluştu.

Samsun’un Karadeniz bölgesindeki önemine değinen Osman Kaymak yaptığı konuşmasında “Samsun Karadeniz’in amiral gemisidir. Biz burada bölge iliz. Sizlerde bu bölgenin Mobilya Sektörünün liderleri olacaksınız. Samsun her alanda diğer illere önderlik yapacak konumdadır. Bunu çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Sizler kendinizi bir mala ulaşmada, malı üretmede, yeni eleman çalıştırmada, ürettiği malı pazarlama konusunda diğer illerden daha avantajlı görmelisiniz. Onun için değişik projeler yapmalısınız.” ifadelerini kullandı.

Yurtdışı satışlarında sahip olunan fırsatların iyi değerlendirilmesi gerektiğini vurgulayan Kaymak, “Sizler Rusya pazarına açılarak bizlerin de elimizden ne gelirse yapacağımız bir şey olursa Valilik olarak her zaman buna hazırız ve sizin arkanızdayız. Sizlere kapımız her zaman açıktır. Bugün 55.nci kahvaltımızı mobilya sektörü temsilcileri ile gerçekleştiriyoruz. Duyarlı insanlar, çevresini gözlemleyen olaylara gerekirse müdahale eden, fikir belirleyen ve tavır alan durumundadırlar. Samsun potansiyeli olan bir il ama biz bu potansiyeli iyi kullanamıyoruz. Dört ulaşım aksı üzerindeyiz. Bu avantajımızı iyi kullanmamız gerekmektedir” dedi.

Programda ayrıca Tekkeköy ilçesinde kısa bir süre sonra hizmete girecek olan Lojistik Merkezinin iş adamları için önemli bir fırsat olacağı bunun iyi değerlendirilmesi gerektiği temennilerinde bulunuldu.