22.05.2019 - Tekkeköy Gündem

Kahraman Şehitlerimizi Unutmadık

  • 20 Mart 2016
  • 0 YORUM
  • 418 KEZ OKUNDU
Kahraman Şehitlerimizi Unutmadık

Çanakkale Zaferi ve Şehitlerimizi Anma günü için “Kahraman Şehitlerimizi Unutmadık” temalı program gerçekleştirildi. Tekkeköy Belediyesi Düğün Salonunda gerçekleştirilen programa Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, davetliler ve çok sayıda Tekkeköy’lü vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başlayan programda Tekkeköy Müftülüğüne bağlı Cumhuriyet Mahallesi İmam Hatibi Erdoğan Karagüzel Kuran-ı Kerim okudu ve şehitlerimiz için dua etti. Çanakkale ile ilgili kısa film gösterisinin ardından 4. Sınıf öğrencisi Hatice İkbal Öz tarafından İstiklal Marşı okundu. Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar’ın konuşması ve konuşmacı Ali Öztaş’ın sunum/söyleşisinin ardından verilen plaketlerin ardından program sona erdi.

Birlik ve Beraberliğimizi Hiç Kimse Bozamaz

Çanakkale Şehitlerini Anma programında konuşma yapan Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar “Bugün İstanbul Taksim’de ve geçen hafta Ankara Kızılay’da gerçekleştirilen menfur terör saldırılarını şiddetle kınıyorum. Buralarda hayıtını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifa ve yakınlarını kaybedenlere de Cenabı Allah’tan sabır diliyorum. Bu ülke üzerinde yüzyıllardır oynanan oyunlar halk nezdinde karşılık bulmamış ve bu ülke insanı Çanakkale Savaşı’nda olduğu gibi tek vücut olarak düşmanlarıyla çarpışmış ve her seferinde de düşmanlarını hüsrana uğratmıştır. Bu gün de ülkenin birlik ve beraberliğine kasteden alçak terör örgütü milletimizin ve devletimizin vakur duruşunu ve kararlılığını her daim enselerinde hissedeceklerdir. Bu aziz vatanı karıştırmak, büyük Türk Milletini karamsarlığa itmek için bir avuç vatansızın düzenlediği bu tür saldırılara bu zamana kadar prim vermeyen yüce Türk Milleti bundan sonrada aynı duyarlılıkla üzerine düşeni her zaman yapacaktır” ifadelerini kullandı.

Rahmet ve Minnetle Anıyoruz.

Şehitlerimizin tek amacının müslümanların sancaktarlığını yapan atalarının emaneti olan bu kutsal toprakları bizleri hakkıyla teslim etmek olduğunu vurgulayan Tekkeköy Belediye Başkanı “Atalarımızın kan ve gözyaşlarıyla suladığı bu cennet vatanın tarih sayfasında vazgeçilmez temel taşlarından biri olan Çanakkale Savaşı ve Çanakkale Geçilmez sloganının sahibi aziz şehitlerimizi bir kez daha dualarla, rahmetle anmak ve bu muhteşem tarihi Tekkeköylü hemşerilerimize yaşatmak adına düzenlemiş olduğumuz bir diriliş destanı olan Çanakkale Şehitlerimizi andığımız bu güzel gecede başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bütün ebediyete uğurladığımız şehitlerimiz ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, önlerinde saygıyla eğiliyoruz.

Çanakkale Savaşına giden atalarımız savaşa giderken ne mallarını, ne canlarını nede geride bıraktıklarını düşündüler. Onların tek bir amacı vardı, 1071 yılından itibaren Allah’ın isminin yükseldiği İslam’ın vücut bulduğu, 600 sene boyunca Müslümanların sancaktarlığını yapan atalarının emaneti olan bu kutsal toprakları bizleri hakkıyla teslim etmekti. Bizlere de düşen atalarımızdan aldığımız bu kutsal emaneti sahibi olan gelecek nesillere üzerinde ezan seslerinin yankılandığı, al bayrağın dalgalandığı bir mukaddes vatan toprağı olarak teslim etmektir” dedi.

Programın sonunda okuduğu Kuran-ı Kerim Tilaveti ve Duası ile Tekkeköy Müftülüğüne bağlı Cumhuriyet Mahallesi İmam Hatibi Erdoğan Karagüzel’e, okuduğu İstiklal Marşı ile bu anlamlı gecede vatandaşları coşturan Kazım Özdemir İlköğretim Okulu 4. Sınıf öğrencisi Hatice İkbal Öz’e, Çanakkale Destanı şiirini bize yorumlayan 19 Mayıs Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı öğrencisi Mahmut Taşkıran’a ve muhteşem anlatımıyla salonda ki herkesi göz yaşına boğan Ali Öztaş’a plaketlerini Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar takdim etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Kahraman Şehitlerimizi Unutmadık başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Kahraman Şehitlerimizi Unutmadık ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ